Na weekend do Frankfurtu!

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie trwają już od 13 września, jednak dopiero od jutra (17 IX) wystawę będzie mogła oglądać publiczność. Wyjazd na największą imprezę motoryzacyjną tego roku może być znakomitym sposobem na spędzenie weekendu. Wbrew pozorom, to nie takie trudne!

Szybka droga

Mercedes E-CellFrankfurt nad Menem jest oddalony od Warszawy o około 900 km w linii prostej. Tę odległość najłatwiej pokonać oczywiście samolotem. Podróż samochodem również nie jest jednak wykluczona i, co ważne, możliwa do zrealizowania w ciągu jednego dnia. Choć Frankfurt nie leży blisko granicy polsko-niemieckiej, głównym problemem komunikacyjnym jest pokonanie polskiej części trasy. Dalej poruszać się możemy autostradą, która na wielu odcinkach nie ma żadnych ograniczeń prędkości. Bezpieczna podróż czteropasmową drogą szybkiego ruchu znacznie skraca czas dojazdu na miejsce. Wynik zależy oczywiście od tego, z jakiej miejscowości wyjeżdżamy. Z Łodzi na miejsce można dojechać już w nieco ponad 10 godzin. Na miejscu nietrudno będzie odnaleźć tereny targowe. O tym, gdzie znajduje się tzw. ,,Frankfurt Messe” informuje wiele znaków, umieszczonych przy każdym wjeździe do miasta.

Gdzie spać i za ile?targi Frankfurt

Wielu odwiedzających frankfurckie targi, miejsce w hotelu, czy pensjonacie rezerwowało już kilka tygodni temu. W istocie bez rezerwacji, trudno będzie znaleźć lokum we Frankfurcie. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Szukając hotelu, czy schroniska warto przejrzeć oferty z sąsiednich miast. Dużą miejscowością położoną w pobliżu targów jest Offenbach. Schronienie znaleźć można także w pobliskich Hatterscheim czy Eschborn. Cena zależy oczywiście od standardu wybranego lokalu. Tańsze są pokoje dla większej liczby osób. Np. jeśli wybieramy się w podróż z pięcioosobową rodziną, problemem nie powinno być znalezienie noclegu za cenę poniżej 40 euro za osobę. Kilka kilometrów, dzielących mniejsze miejscowości od terenów wystawowych, najłatwiej pokonać samochodem. Skorzystać można także z komunikacji miejskiej lub metra. Targowy parking dla zwiedzających kosztuje 11 euro za dobę.

Ceny biletów

SubaruZwiedzający muszą zapłacić za wejście na tereny targowe. Ceny nie są jednak wygórowane, biorąc pod uwagę ilość atrakcji, które można zobaczyć na miejscu. Bilet dla dorosłych kosztuje 13 euro w ciągu tygodnia oraz 15 w czasie weekendu. Uczniowie, czy studenci posiadający legitymację uczniowską zapłacą 7,5 euro, natomiast osoby niepełnosprawne oraz dzieci do lat 6, mogą obejrzeć wystawę za darmo. Sporo taniej na tereny targowe można dostać się wieczorami. Od godziny 15.00 bilet normalny kosztuje 8 euro, natomiast ulgowy, 4,5 euro.

Po co jechać na IAA 2011?

Ten, kto obejrzy frankfurcką wystawę na pewno nie poczuje się zawiedziony. Zobaczyć można stoiska niemal wszystkich, liczących się koncernów motoryzacyjnych. OfertęFerrari 458 Spider wzbogacają także firmy specjalizujące się w tuningowaniu znanych modeli oraz producenci najnowszych urządzeń wykorzystywanych w motoryzacji. W jedenastu olbrzymich halach wystawiane są samochody dostępne na rynku, prototypy oraz auta zabytkowe. Warto zwiedzić stoiska Hyundaia (hala 6.0) oraz Kii (3.1), które zaprezentowały nowe, mające wkrótce rywalizować z europejskimi, kompakty. Duże wrażenie robi ogromna hala Mercedesa (2.0), który w tym roku świętuje swoje 125. urodziny. Z tej okazji zaprezentowanych zostanie kilka ciekawych nowości. Stoiska takich marek jak Ferrari (6.0), Lamborghini, czy Bentley (3.0) przyciągną jak zwykle rzesze fanów. Samochody, których próżno szukać na polskich drogach, zaprezentują także przedsiębiorstwa tuningowe jak np. Brabus. Tu, swoich luksusowych wersji doczekało się wiele samochodów – od małego Smarta ForTwo aż do sporego vana Mercedesa Viano.

Hala 4.0 to gratka dla miłośników aut elektrycznych

Samochody elektryczneUwagę wielbicieli niemieckiej motoryzacji przykuje ciekawie zorganizowane stoisko Audi (Agora). Tuż obok zwiedzających, w specjalnie przygotowanych tunelach, jeżdżą tam najnowsze auta marki, w tym m.in. modele R8 e-tron, czy RS6. Zwolennicy włoskich samochodów dobrze bawić będą się na stoisku Lancii oraz Alfy Romeo (hala 6.0). Uwagę przykuwają zwłaszcza nowa ekskluzywna limuzyna Lancii – Thema oraz prototyp sportowej Alfy – 4C. Wielbiciele ekologii dobrze poczują się w hali nr 4.0, gdzie swoje projekty zaprezentowali twórcy samochodów elektrycznych. Gratką dla miłośników historii aut niemieckich jest wystawa zabytkowych modeli. Zaprezentowano tu wiele bezcennych już samochodów, spośród których najstarsze liczą sobie ponad 100 lat.

IAA Frankfurt – dlaczego warto?

Weekend na wystawie motoryzacyjnej w Niemczech jest nietypowym sposobem na spędzenie weekendu. Być może zdecydowanie się na taką wyprawę w ostatniej chwili jestZabytkowe samochody przedsięwzięciem nieco szalonym, ale…który fan motoryzacji nie ma czasem skłonności do szaleństwa. Zwiedzanie frankfurckiej wystawy gwarantuje dobrą zabawę oraz nowe doświadczenia. Zdobyta wiedza przyda się w codziennym życiu, np. przy wyborze nowego samochodu. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych dziesiątek lat nie możemy liczyć na imprezę podobnego kalibru w naszym kraju. A Frankfurt nie leży przecież wcale tak daleko…


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!