Citroen C4 – młodszy brat C5

Premiera nowego Citroena C4 już we wrześniu na tegorocznym Paris Motor Show. C4 stylistyką nawiązuje do swojego starszego brata C5.

Model Citroen 2011 będzie miał 4,33 metra długości, 1,79 metra szerokości i 1,49 metra wysokości. Nowy hatchback posiada stylowe wnętrze i dobrze prezentuje się z zewnątrz. Zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz zostały zastosowane materiały wysokiej jakości w połączeniu z najnowszymi technologiami.

Citroen C4 oferuje mnóstwo przestrzeni bagażowej, a to dzięki 408-litrowemu bagażnikowi, w którym jest niższy próg, który ułatwia pakowanie. Jak zapewnia producent, użycie napędu micro-hybrydowego z 1.6 silnikiem e-HDi, zmniejszy emisję CO2 do 109g na kilometr. Również zużycie paliwa będzie utrzymane na najniższym poziomie, dzięki systemowi Stop & Start oraz energooszczędnych oponach Michelin, a dzięki temu osiągnie wyższe ekologiczne referencje. Ponadto C4 czerpie 15% energii z tworzyw sztucznych, które pochodzą z recyclingu.

Podobnie jak w 2008 roku za sprawą C5, Citroen udowadnia, że posiada doświadczenie w tworzeniu stylowych, innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie samochodów.

Dzięki wyrzeźbionej linii i wysokiej jakości wykończenia, nowy C4 sprawia wrażenie silnego, stabilnego i wyważonego. Łagodne powierzchnie, takie jak przód i tylny spoiler, wskazują na zoptymalizowaną aerodynamikę pojazdu. Chromowe dodatki pasują do dynamicznej stylistyki reflektorów, a rzeźbione felgi dodają modelowi atrakcyjniejszej prezencji.

Kabina nowego C4 łączy się z imponującym akustycznym komfortem i dzięki temu ma szansę dostarczyć prawdziwych doznań z jazdy.

Oprócz optymalizacji, dostępności i praktyczności, nowy C4 oferuje poczucie dobrobytu „na pokładzie”. Komfortowe siedzenia oraz spory zapas miejsca dla pasażerów, sprawia, że auto jest bardzo przestronne. Osobisty komfort w nowym C4 może być dostosowany do indywidualnych wymogów użytkowników, np. istnieje możliwość ustawienia koloru wyświetlacza oraz wybranie własnych polifonicznych sygnałów dźwiękowych. Komfort może zapewnić możliwość precyzyjnego ustawienia klimatyzacji. Niektóre modele wychodzą nawet z jeszcze większym udogodnieniem – z funkcją masażu na przednich fotelach.

Obok już istniejących technologii, np. takich jak EGS (Electronic System Gearbox), wspomaganie ruszania na wzniesieniu, automatyczny elektryczny hamulec postojowy, system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu i dwufunkcyjne ksenonowe reflektory kierunkowe, nowy C4 będzie dostępny jeszcze z bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami. Są to m. in. nowy system monitorowania martwego pola, tempomat, ogranicznik prędkości wraz z pamięcią prędkości drogowej oraz funkcją eTouch. Oprócz pomocy w nagłych wypadkach eTouch pozwala kierowcy na stała kontrolę stylu jazdy i poziomu zużycia paliwa oraz dostarcza wskazówek, jak zmniejszyć zużycie paliwa. System monitoruje również stan techniczny samochodu oraz wszystkie niezbędne naprawy.

Nowy C4 został zaprojektowany by stać się respektowanym, a przy tym ekologicznym samochodem rodzinnym.

Na chwilę obecną wiadomo, że produkcja Citroena C4 ma mieć miejsce we Francji, jednak nie są to jeszcze oficjalne informacje.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!