Leasing korzystny dla firm – jak go wybrać?

Kiedy w firmie niezbędny jest samochód, nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest jego zakup. Zwłaszcza jeśli nie dysponuje się odpowiednimi środkami pozwalającymi na wybór dobrego i bezpiecznego auta. W takiej sytuacji zamiast tradycyjnego kredytu warto rozważyć leasing samochodu osobowego.

leasing korzystny dla firm

Leasing czy wynajem?

Firma Carsmile oferuje swoim klientom możliwość wynajmu długoterminowego lub leasingu samochodu osobowego. Każda z tych ofert dopasowana jest do innych potrzeb, a także daje różne możliwości podmiotowi, który korzysta z takiego rozwiązania. Warto pamiętać, że celem wynajmu leasingowego jest przede wszystkim możliwość zakupienia samochodu używanego, dlatego rata jest wyższa, a każda opłata dodatkowa obciąża osobę decydującą się na leasing. W przypadku wynajmu długoterminowego rata jest stała. Najemca płaci wyłącznie za użytkowanie samochodu. Oznacza to również, że nie ponosi on żadnych dodatkowych kosztów związanych z ubezpieczeniem, naprawą usterek czy wymianą oleju oraz opon. Wszystkie koszty leżą po stronie firmy udostępniającej samochód. Po zakończeniu umowy najmu nie ma możliwości odkupienia samochodu, co oznacza, że nie odzyska się środków przeznaczonych na najem. Decydując się, natomiast na leasing samochodu osobowego po zakończeniu umowy można go odkupić, choć nie jest to obowiązkowe.

Leasing sposobem na zakup auta

Leasing samochodu osobowego jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, jeśli ktoś chce nabyć samochód za niższą wartość. Choć opłaty i koszty są wyższe, mogą zostać doliczone do ceny auta, dzięki czemu pod koniec umowy można je nabyć za niższą cenę. Leasing daje też o wiele większą swobodę dysponowania pojazdem (nie ma limitów kilometrów). Procedura uzyskania leasingu jest zdecydowanie łatwiejsza (dla nowych lub małych firm, które dopiero zaczynają działać na rynku), niż w przypadku kredytu. Co więcej, jeśli porówna się koszty finansowe (bez dodatkowych opłat), okazuje się, że leasing jest jednym z tańszych rozwiązań, dlatego warto się na niego zdecydować.

Najkorzystniejszy wybór

O tym, czy leasing samochodu osobowego jest korzystny, decyduje oferta przedstawiona przez konkretną firmę. Najczęściej formalności dotyczące zawarcia umowy są uproszczone do niezbędnego minimum. W przypadku firmy Carsmile procedurę tę można przeprowadzić online po uprzednim złożeniu stosownego wniosku za pośrednictwem strony internetowej. Decyzja wydawana jest drogą elektroniczną. Umowa podpisywana jest za pośrednictwem wiadomości SMS. W ten sposób nawet osoby, które nie dysponują czasem, nie mogą udać się do siedziby firmy, mogą skorzystać z oferty leasingu samochodu osobowego. Samochód może zostać podstawiony w wyznaczone miejsce.

Decydując się, na leasing samochodu osobowego warto przeanalizować korzyści z niego wynikające oraz wybrać opcję ułatwiającą rozliczenie kosztów i podatków. Im lepiej dobrana zostanie oferta leasingowa (leasing operacyjny czy finansowy, obowiązują zasady rozliczenia VAT), tym właściciel przedsiębiorstwa bardziej na tym skorzysta.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!