Auto w leasingu – od czego zacząć?

Jesteś zdecydowany na zakup samochodu? Chciałbyś sfinansować go leasingiem? Trafiłeś we właściwe miejsce. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad, dzięki którym oszczędzisz sobie błędów, stresu i finansowych strat. Zapraszamy!

leasing

Pierwszy krok

Osoby rozpoczynające poszukiwania odpowiedniej oferty leasingowej z reguły nie wiedzą, gdzie postawić pierwszy krok. Czy należy zacząć od znalezienia upragnionego modelu auta? Czy może jednak potraktować priorytetowo wybór leasingu? Z doświadczeń naszych oraz naszych klientów jasno wynika, że warto szukać samochodu oraz formy finansowania inwestycji jednocześnie. Twoim głównym zadaniem na początkowym etapie researchu jest zapoznanie się z możliwościami, cenami i klimatem panującym na rynku. Dzięki temu wcześniej czy później znajdziesz korzystną ofertę i z pewnością nie przepłacisz. Co więcej, już na tym etapie poszukiwań warto wesprzeć się praktycznymi narzędziami. Bez względu na to czy Twoim wymarzonym autem jest Mercedes, Volkswagen, czy BMW, leasing kalkulator pozwoli Ci trafnie oszacować koszty. Rozwiązania tego typu są powszechnie dostępne w Internecie.

Wizyta u dealera

Niemal każdy komis lub dealer jest w stanie zaproponować konkretne formy finansowania. Warto udać się więc do tego typu miejsc i zapoznać z wachlarzem dostępnych ofert. Pamiętaj jednak, że dealerzy współpracujący z podmiotami finansowymi zarabiają na prowizjach od płatności uiszczanych przez klientów. Nie dziw się, więc jeśli okaże się, że sprzedawca oferuje znacznie mniej korzystną ofertę spłaty inwestycji niż firma leasingowa. Zakup samochodu oraz wybór finansowania niekoniecznie muszą więc odbyć się w jednym miejscu i czasie. Jest to oczywiście najwygodniejsze rozwiązanie, które pociąga za sobą możliwie najmniejszą ilość formalności. Mniej obowiązków na Twoich barkach to jednak więcej pracy dla firmy, u której dokonujesz zakupów. W takim wypadku wchodzi ona we wspomnianą już rolę pośrednika, a to pociąga za sobą dodatkowe koszty.

Gdzie szukać aut do leasingu?

Zależy to od tego, jaki samochód chcesz kupić. W przypadku nowych aut jest to dużo mniej skomplikowane. Wystarczy wybrać i zakupić pojazd, wziąć fakturę proforma oraz dostarczyć ją dostawcy leasingu.

Samochody używane muszą spełnić więcej warunków. Dostawcy leasingu mogą wyrazić konkretne wymagania w kontekście wieku auta. Konieczna jest także faktura z pełnym VATem. Co więcej, wielu leasingodawców akceptuje jedynie auta z salonów lub innych zaufanych źródeł. Jeśli chcesz więc finansować zakup używanego pojazdu za pomocą leasingu, upewnij się najpierw, czy dany model może zostać spłacony w ten sposób.

Mamy nadzieję, że porady zaprezentowane w tym artykule okażą się dla Ciebie pomocne. Pierwsze decyzje związane z wyborem dostawcy leasingu oraz odpowiedniego modelu auta nie są łatwe. Jesteśmy jednak przekonani, że dzięki sumiennym poszukiwaniom znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. Zapraszamy do pozostałych artykułów i życzymy powodzenia!

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!