Jak kupić dobre i ekonomiczne opony zimowe?

Zakup opon zimowych jest często sporym wyzwaniem. Muszą się dobrze sprawdzać na drodze, a jednocześnie nie powinny całkowicie opróżnić portfela z zapasowych pieniędzy. Czy istnieje możliwość znalezienia takich, które spełnią te dwa warunki jednocześnie? Oczywiście – a my podpowiadamy, jak to zrobić. Na co zatem zwrócić uwagę i jaką markę dobrać, aby zmieścić się w wybranych przez siebie widełkach cenowych?

Jak kupić dobre i ekonomiczne opony zimowe

Zwróć uwagę na drogę hamowania

Wybierając dla siebie opony, warto zacząć od doboru takich, które odznaczają się krótką drogą hamowania. Na europejskich etykietach znajdują się odpowiednie oznaczenia literowe, odpowiadające wyznaczonej przez producenta i przeprowadzone testy drodze hamowania na mokrej nawierzchni. I tak oto najlepszy wynik osiągają opony klasy „A”, podczas gdy „G” będą wymagały najdłuższego odcinka. Każda kolejna klasa ma drogę dłuższą od poprzedniej o 3 m przy prędkości 80 km/h, przy czym dla samochodów osobowych najniższa klasa to „F”.

Jeśli zatem chciałbyś podróżować, nie obawiając się o to, ile czasu zajmie ci zatrzymanie pojazdu na mokrej nawierzchni, lepiej zdecyduj się na wyższej jakości oponę.

Komfort jazdy

Przyjemność z prowadzenia auta jest tym większa, im łatwiej jest je prowadzić i im lepiej zachowuje się na drodze. Niebanalny wpływ ma na to również dźwięk, który wydają z siebie opony. Im ciszej, tym z zasady jazda jest przyjemniejsza.

Odpowiedni dobór mieszanki bitumicznej na zimowe warunki oraz rozplanowane i ukierunkowane rowki w bieżniku odpowiadają za cichą jazdę. Jednymi z najlepszych w tej klasie są tanie opony zimowe Kleber R18. Dzięki dopracowaniu wszystkich szczegółów, takich jak choćby elementy bieżnika, zapewniają one w pełni komfortową jazdę bez zbędnego hałasu.

Na komfort jazdy wpływa także samo zachowanie opony na drodze. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej, zaawansowanej mieszanki gum, Kleber stworzyło opony, które odznaczają się wygodną jazdą nawet w najmniej sprzyjających warunkach.

Bez poślizgu i aquaplaningu

Przeprowadzane testy producentów i niezależnych firm zewnętrznych pozwalają jasno ocenić, które z opon zachowują się najlepiej w standardowych warunkach zimowych. Oznacza to ich przyczepność i brak poślizgu na lodzie, śniegu i wodzie. Jest to zazwyczaj parametr, który zgodny jest z drogą hamowania – im krótsza, tym przyczepność lepsza, a co za tym idzie, również zmniejszone ryzyko poślizgu.

Odprowadzanie wody w optymalny sposób za pomocą dopracowanego bieżnika to z kolei czynnik, który umożliwia bezpieczną jazdę podczas opadów deszczu. Pomocne przy unikaniu aquaplaningu będą wtedy między innymi opony zimowe Kleber, w których bieżnik został specjalnie dopasowany do wymagających, zimowych warunków.

Poziom spalania paliwa

Istotnym czynnikiem jest także spalanie paliwa, które istotnie przekłada się na codzienne koszty prowadzenia samochodu. Warto wybrać takie opony, które ich nie podwyższają, a mogą wręcz zmniejszyć, dzięki swojej innowacyjnej technologii. Łącząc to z ich niewysoką ceną, jak w przypadku ogumienia marki Kleber, można uzyskać optymalne rozwiązanie, które przez długie lata będzie odznaczać się bardzo ekonomicznym wykorzystaniem.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!