Hyundai Sante Fe Hybrid – luksus, na który Cię stać

Segment dużych, prestiżowych SUV-ów rośnie jak na drożdżach. Większość liczących się marek chce mieć taki model w swojej ofercie, ale tylko nieliczne są w stanie rzucić wyzwanie wielkiej niemieckiej trójce (BMW, Audi, Mercedes). Ta sztuka udała się Hyundaiowi, który wprowadził na rynek nową wersję modelu Santa Fe. Auto zostało doskonale przyjęte przez klientów, czemu nie można się dziwić biorąc pod uwagę jego atuty. Nas najbardziej zainteresował Hyundai Santa Fe Hybrid, który idealnie wpisuje się w oczekiwania nabywców, a jednocześnie potrzeby naszej planety.

Hyundai Sante Fe Hybrid

Napęd hybrydowy, czyli duży zapas mocy przy małym apetycie na paliwo

Napędy hybrydowe na dobre przyjęły się na rynku. Przez ostatnich kilkanaście lat mogliśmy się przekonać, że są niezawodne, a przy tym gwarantują wysoki komfort jazdy w warunkach miejskich oraz – co najważniejsze – niskie zużycie paliwa. Taką technologię znajdziemy również w flagowym SUV-ie koreańskiej marki.

Hyundai Santa Fe Hybrid jest napędzany silnikiem benzynowym o mocy 180 KM wspieranym przez jednostkę elektryczną rozwijającą moc 44 kW – łączna moc układu wynosi 230 KM, natomiast szczególnie imponująco prezentuje się moment obrotowy 350 Nm. Pisząc krótko: auto jest bardzo dynamiczne, a układ hybrydowy bez problemu radzi sobie z napędzaniem tego kolosa. Dodajmy, że w tej wersji Santa Fe fabrycznie trafia do nabywców z 6-biegowym automatem.

Czy jednak stosowanie hybrydy w dużym, prestiżowym SUV-ie ma sens? Aby się o tym przekonać wystarczy spojrzeć na zużycie paliwa. Producent deklaruje, że w trybie ECO można bez trudu osiągnąć spalanie na poziomie zaledwie 5,5 litra benzyny na 100 kilometrów – i to w ruchu miejskim. Nikt przecież nie powiedział, że kupując tak luksusowo wykończony samochód trzeba zostawiać fortunę na stacji. W trasie z kolei można liczyć na zasięg nawet ponad 800 kilometrów, co czyni z Santa Fe idealny samochód rodzinny lub biznesowy.

Jakość potwierdzona gwarancją

Hyundai ma opinię producenta bardzo solidnych samochodów, która zresztą potwierdza się w praktyce i dotyczy to również modelu Santa Fe. Mających wątpliwości powinny przekonać warunki gwarancyjne, niespotykane w tej klasie pojazdów.

Hyundai Santa Fe Hybrid jest objęty gwarancją fabryczną na 5 lat bez limitu kilometrów. Z kolei gwarancja na akumulator litowo-jonowy, serce układu hybrydowego, wynosi aż 8 lat z limitem 160 000 kilometrów.

Bardzo bogate wyposażenie

Kupując auto tej klasy mamy prawo oczekiwać, że producent nie poskąpił na wyposażeniu – i słusznie, ponieważ Hyundai Santa Fe Hybrid oferuje kierowcy i pasażerom wszystko, czego potrzeba do komfortowej i bezpiecznej jazdy.

Lista wyposażenia jest bardzo długa i obejmuje m.in. kamerę cofania, adaptacyjny tempomat, liczne systemy asystujące kierowcy oraz przeciwdziałające zderzeniom, najnowocześniejsze technologie łączności i wiele innych. Santa Fe można zamówić w wariancie z napędem AWD, co polecamy szczególnie kierowcom podróżującym w trudnych warunkach drogowych czy okresowo opuszczających asfaltowe trasy.

Podróżowanie Hyundaiem Santa Fe Hybrid jest tak przyjemne, że warto się o tym przekonać osobiście podczas jazdy testowej, na którą umówisz się online w salonie autoryzowanego dealera marki – MM Cars w Katowicach


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!