Eko Taxi w Warszawie

Na ulice Warszawy wyjeżdżają pierwsze ekologiczne taksówki. Nowoczesne samochody z napędem elektrycznym są wyposażone w wiele udogodnień dla pasażerów. Na początku będą też tańsze niż tradycyjne.

EcoCarFunkcjonalne taksówki elektryczne

Ekologiczne taksówki  to pomysł firmy Green Capital City – projekt EcoCar System. Wszystkie auta będą wyposażone m.in. w dostęp do Internetu, wideo-konferencje, telewizja cyfrowa, własna playlista utworów muzycznych, czy translator dla obcokrajowców. Te wszystkie gadżety obsługuje system informatyczny, który przekazuje także informacje na temat tego, o której pasażer dojedzie w wybrane miejsce i ile zapłaci za kurs.

EcoCar system – na początek testy Beta

Pierwsze taksówki EcoCar, które wyjadą na ulice będą w pierwszych tygodniach służby testowane i udoskonalane. Wymienione powyżej funkcje będą wprowadzane stopniowo. Pasażerowie będą mieli możliwość podzielenia się wrażeniami z jazdy. Wszelkie ich uwagi zostaną przeanalizowane i uwzględnione przy wprowadzaniu poprawek.

Taksówki EcoCar mają wkrótce rozpocząć ekspansję na stolicę i inne miasta. Docelowo powinno pojawić się 7 000 aut. Nie wszystkie będą posiadały napęd elektryczny, ale statystyka 700 aut elektrycznych na 1 000 egzemplarzy i tak robi pozytywne wrażenie. Wkrótce po warszawskiej premierze, ekologiczne taxi pojawi się także w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi i Szczecinie.

Elektryczne taksówki – cena

Pojawieniu się nowoczesnych taksówek towarzyszyć będzie promocyjna cena usług. Obowiązujący od 21 marca rabat 10%, obniża cenę za kilometr w pierwszej strefie do 1,98 zł.

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!