W Paryżu nie zabraknie też skutera

Daimler szykuje do Paryża niespodziankę dla fanów skuterów.

Ten zaprezentowany w Paryżu model, ma to być elektryczny Escooter Smart. Ma być to rozwiązanie dla osób mieszkających w miastach, którzy szukają praktycznych rozwiązań oraz niekonwencjonalnego środka transportu. Wyobrażacie sobie to sprawne przeciskanie się pomiędzy stojącymi w korkach samochodami? Gdyby nie nasze warunki klimatyczne, ten elektryczny skuter mógłby znaleźć właścicieli również w Polsce.

Pionierskimi funkcjami są np. poduszka powietrzna, ABS oraz asystent pomagający zmniejszać ryzyko „ślepego punktu”.

Elektryczny skuter jest zasilany przez silnik o mocy 15 KM w kształcie tarczy umieszczonej na tylnym kole. Skuterem można poruszać się z prędkością do 45km/h. Akumulator litowo-jonowy 48 V zapewnia zasięg 100 km, a jego doładowanie jest możliwe w każdym gniazdku sieciowym i trwa od 3 do 5 godzin.

Smart wykorzystuje Smartphone, który stanowi „centrum komunikacyjne” – jest umieszczony w kierownicy i może służyć jako wyświetlacz do nawigacji, prędkościomierza czy sprawdzenia poziomu naładowania baterii.

Nic nie wiadomo o cenie tego ekologicznego skutera, ale do jego premiery został tylko tydzień, więc wtedy na pewno będzie wiadomo coś więcej.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!