Czy warto korzystać z dopłat do odszkodowań?

Mogłoby się wydawać, że wysokość wypłaconego odszkodowania zawsze jest adekwatna do poniesionej szkody. Wybierając ubezpieczyciela wydaje nam się, że nasze interesy będą w pełni bezpieczne. Niestety nie zawsze tak jest. Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy jest powszechnym zjawiskiem. Oznacza to, że możemy ponieść spore straty nawet wtedy, gdy kolizja została wywołana przez innego uczestnika ruchu drogowego. Należy więc zachować należytą ostrożność. Dopłata do odszkodowania to temat, który interesuje wiele osób. Z pewnością warto pogłębić swoją wiedzę – być może przyda nam się ona w przyszłości.

Czy warto korzystać z dopłat do odszkodowań

Mogłoby się wydawać, że wysokość wypłaconego odszkodowania zawsze jest adekwatna do poniesionej szkody. Wybierając ubezpieczyciela wydaje nam się, że nasze interesy będą w pełni bezpieczne. Niestety nie zawsze tak jest.

Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy jest powszechnym zjawiskiem. Oznacza to, że możemy ponieść spore straty nawet wtedy, gdy kolizja została wywołana przez innego uczestnika ruchu drogowego. Należy więc zachować należytą ostrożność. Dopłata do odszkodowania to temat, który interesuje wiele osób. Z pewnością warto pogłębić swoją wiedzę – być może przyda nam się ona w przyszłości.

Czym są dopłaty do odszkodowań?

Nie każdy wie, czym są dopłaty do odszkodowań OC. Jest to określona kwota gotówki, która wypłacana jest w sytuacji, gdy ubezpieczyciel bezpodstawnie zaniżył kwotę odszkodowania. Jest to powszechnie występująca sytuacja – niestety wiele osób nie próbuje walczyć o swoje pieniądze, co tylko zwiększa skalę problemu.

Zachęcamy też do zapoznania się z pełnym kompendium wiedzy na temat dopłat do odszkodowań: https://odkupodszkodowania.pl/doplaty-do-odszkodowan/

Dopłaty do odszkodowań wypłacane są przez przedsiębiorstwo zewnętrzne. Na rynku rośnie liczba firm, które specjalizują się w walce z oszustwami ubezpieczycieli. W pierwszej kolejności wyliczana jest właściwa kwota odszkodowania. Różnica wypłacana jest klientowi „od ręki”. Dla niego sprawa jest zakończona. Nie ma znaczenia, czy przedsiębiorstwo zajmujące się sprawą wywalczy zwrot gotówki, czy też nie.

Dopłata do odszkodowania to najprostszy, a zarazem najszybszy sposób na to, aby otrzymać gotówkę, która nam się należy. Plusem jest fakt, że „sprzedajemy” daną sprawę, a więc nie będziemy musieli brać udziału np. w ewentualnych postępowaniach sądowych przeciwko ubezpieczycielowi. Daje to gwarancję spokoju oraz bezpieczeństwa.

Oczywiście firmy wypłacające dopłaty nie działają za darmo. Zwykle jest to określony procent od wartości odszkodowania. Ponadto kwota jest pobierana tylko wtedy, gdy uda się wygrać sprawę z ubezpieczycielem. Jeśli nie, to klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie, które nie niesie za sobą żadnych zagrożeń. 

Jak oszukują ubezpieczyciele?

Nie od dziś wiadomo, że ubezpieczyciele nie zawsze są uczciwi. Oszukują oni na wiele różnych sposobów. Wszystko po to, aby zaniżyć wartość wypłacanego odszkodowania. Przykładem jest zaniżenie wartości szkody. Ubezpieczyciel może próbować udowodnić, że szkoda nie powstała na skutek zaistniałego zderzenia drogowego. Wgnieciona karoseria mogła być skutkiem rdzy, a nie uderzenia innego pojazdu. Wypłacona kwota będzie więc o wiele niższa. Na skutek kolizji doszło do pęknięcia błotnika? Ubezpieczyciel może stwierdzić, że był on pęknięty już wcześniej lub został nieprawidłowo zamocowany.

Bardzo często dochodzi do sytuacji, że ubezpieczyciel stwierdza szkodę całkowitą. Właściciel może otrzymać nawet dwa razy mniej pieniędzy, niż wartość całkowita auta. Takie pojazdy bardzo często można naprawić – nierzadko trafiają one na nielegalne aukcje, pomimo tego, że powinny one zostać zezłomowane. Niestety większość osób nie interesuje się losami swojego samochodu po oddaniu go do rzekomej kasacji.

Firma JW GROUP z Warszawy oferuje bardzo wysokie dopłaty do odszkodowań oc, pełna oferta na https://odkupodszkodowania.pl/ Od ponad 10 lat oferują odkup odszkodowań.

Odszkodowanie może być zaniżone, gdyż ubezpieczyciel zaniża wartość naprawy. Do niezbędnych szacunków wykorzystuje on np. najtańsze zamienniki, a nie oryginalne części. Ponadto ceny usług serwisów samochodowych są bardzo różne. Oczywistym jest, że osoba, która dba o swoje auto nie montuje najtańszych części, ani nie korzysta z usług podejrzanych warsztatów samochodowych. W takiej sytuacji musi ona dopłacić do naprawy z własnej kieszeni, co jest kompletnie nieopłacalne.

Czy warto skorzystać z dopłaty?

Osoby, które zostały źle potraktowane przez ubezpieczyciela nie powinny długo się zastanawiać. Nie należy dawać przyzwolenia na zaniżanie odszkodować. Warto oddać „problem” z ręce profesjonalistów. Samodzielna walka z zakładem ubezpieczeniowym jest nie tylko męcząca, ale również kosztowna. Pamiętajmy, że wyspecjalizowane firmy mają do dyspozycji sztab prawników, a także ekspertów z branży. Właśnie dlatego zdecydowana większość spraw kończy się sukcesem.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!