Chevrolet Camaro ZL1 – ćwierć mili w rekordowym czasie

Chevrolet Camaro ZL1 dołączył do prestiżowego grona samochodów, które popularne wyścigi na ćwierć mili kończą z czasem poniżej dwunastu sekund.

Dystans około 400 m, Camaro ZL1 pokonał w 11,93 s.

Chevrolet Camaro w wersji ZL1 – superszybka maszyna

Sukces turbodoładowanego Camaro

W sprincie brał udział zarówno Camaro ZL1 wyposażony w skrzynię automatyczną, jak i wersja z przekładnią manualną. Czas tego pierwszego to 11,96 s. Lepiej wypadł egzemplarz ze skrzynią tradycyjną. Dzięki seryjnym sportowym oponom Goodyear’a oraz umiejętnościom kierowcy, uzyskał on wynik 11,93 s.

Wynik Camaro ZL1 można potraktować jako kolejny sportowy wyczyn marki, która odnosi duże sukcesy w rajdach WTCC. W ubiegłym roku Camaro ZL1 przejechał tor Nurburgring w czasie 7:41.27, bijąc rekord swojego poprzednika o około 40 s.

Camaro ZL1 – silnik 6.2 580 KM

Najszybsza wersja sportowego coupe Chevroleta kryje pod maską monstrualny silnik V8 o poj. 6.2 l i mocy 580 KM. W odróżnieniu od wersji dostępnych także na polskim rynku (nowe samochody Chevroleta), wersja . ZL1 posiada silnik turbodoładowany. Olbrzymia moc i maksymalny moment obrotowy 782 Nm, sprawiają, że jest to najlepsze pod względem parametrów Camaro w historii. Samochód jest wyposażony w szereg systemów, zapewniających bezpieczeństwo i usprawniających sportową jazdę, w tym system Launch Control, zapewniający błyskawiczny start podczas wyścigów na 1/4 mili.

ZL1 – 11,93 s na 1/4 mili

Chevrolet Camaro ZL1 jest dostępny w sprzedaży od niedawna. Można kupić go na terenie Stanów Zjednoczonych. Cena? Od niespełna 55 000 dolarów. W Polsce można kupić Camaro z silnikiem 6.2 V8 bez turbo. Moc to wówczas 432 KM (manual) lub 405 KM (w wersji z automatem). Auto jest dostępne z nadwoziem Coupe lub pozbawionym dachy Convertible. Cena minimalna to 199 900 zł.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!