Chevrolet Camaro – legenda za życia

Ponad 500 samochodów Camaro 2010 pojawiło się w Valdosta w stanie Georgia (USA) na pierwszym zlocie Camaro5Fest. Wydarzenie to, zorganizowane w piątek 16 kwietnia przez Camaro5.com, jest prawdopodobnie największym spotkaniem właścicieli Camaro piątej generacji. Ponad tysiąc osób ze Stanów Zjednoczonych i Kanady przyjechało swoimi Camaro 2010, aby wziąć w nim udział.

Obecni byli również niektórzy członkowie zespołu Camaro, m. in.: główny inżynier Camaro – Al Oppenheiser, dyrektor ds. linii Camaro – Peter Kosak, dyrektor marketingu Camaro – John Fitzpatrick oraz dyrektor ds. produktu Camaro – Cheryl Pilcher. Zespół Camaro przyjechał dwoma specjalnymi modelami Camaro Transformers Special Editions, dwoma specjalnymi modelami Camaro Synergy Special Editions, regularnym modelem Camaro 2010 oraz modelem Camaro VIN 002 rocznik 2011.

Camaro5Fest rozpoczął się od przejazdu ulicami miasta, który poprowadził Al Oppenheiser. Mieszkańcy miasta ustawili się wzdłuż ulic i wiwatowali podczas przejazdu prawie 5-kilometrowej kawalkadzie samochodów Camaro eskortowanej przez policję. Następnego dnia fani Camaro przybyli na tor South Georgia Motorsports Park, aby obejrzeć pokaz samochodowy, wyścigi równoległe oraz autocrossowe. Po tych atrakcjach właściciele Camaro mieli możliwość przejechania swoimi samochodami po torze owalnym o długości ok. 1 km.

„Mieliśmy niezwykłą możliwość ujrzenia na własne oczy, z jak wielkim entuzjazmem właściciele nowych Camaro podchodzą do swoich samochodów” – powiedział John Fitzpatrick. „Zjazd okazał się tak ekscytujący, że nie byłbym zaskoczony, gdyby na przyszłorocznym Camaro5Fest zjawiło się również ponad tysiąc uczestników.”

Więcej informacji i dodatkowe zdjęcia znajdują się na stronie Camaro5.com.

Camaro5.com to strona internetowa i forum tworzone przez właścicieli samochodów i poświęcone wszelkim wiadomościom i informacjom związanym z Camaro piątej generacji. Moderatorzy strony należą do grona najlepiej poinformowanych entuzjastów Camaro. Obecnie zarejestrowanych jest niemal 26 000 użytkowników strony i forum. Strona Camaro5 została założona w kwietniu 2006 r., wkrótce po podaniu konceptu Camaro do publicznej wiadomości na Północnoamerykańskim Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Detroit.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!