Cambiano – trzydrzwiowe coupe Pininfariny

Wiemy już jak wygląda nowy trzydrzwiowy projekt legendarnej Pininfariny – Cambiano.

W Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia nowego konceptu legendarnej Pininfariny – trzydrzwiowej hybrydy Cambiano.

Pininfarina Cambiano Rocznicowy prezent dla Pininfariny

Projekt wypuszczono z okazji dwóch przypadających na bieżący rok rocznic: 30-lecie centrum stylistycznego, którego działalność zaczęła się w 1982, i 10-lecie fabryki, powstałej  w 2002 roku. Nazwa pochodzi od nazwy włoskiego miasta, w którym mieści się główna siedziba Pininfarina. Cambiano to jedna z najbardziej ekscytujących hybryd, jakie możemy sobie wyobrazić. Oficjalny debiut odbędzie się 8. marca 2012 na salonie samochodowym w Genewie, ale twórcy postanowili wypuścić zdjęcia do sieci już teraz.

Cambiano z zewnątrz

Cambiano to pierwszy projekt dla Pininfarina nowego projektanta, Fabio Filippini, wcześniej współpracującego z Renault. To trzydrzwiowe coupe czy też „coupe – Pininfarina Cambianosedan” inspirowany Lancią Florida (vel. Flaminia) z 1957 roku. Wygląda wytwornie i futurystycznie. Zwraca uwagę stylowa listwa frontowa, w której umieszczone są lampy diodowe, a także długa maska i przeszklony w całości dach. Sami twórcy nazywają  nowy koncept esencją nowej czystej formy – rzuca się w oczy brak słupka B i  tylne drzwi tylko po jednej stronie (jak w Hyundai Veloster).

Pininfarina Cambiano wnętrze

Kosmiczne wnętrze

Czteroosobowe wnętrze zachwyca elegancją i minimalizmem. Znajdziemy tu tapicerkę z najwyższej jakości skóry, dębową podłogę i obicia drzwi  oraz podświetlane detale. Jest ono ,,nafaszerowane” nowoczesną elektroniką, wyposażone w skomplikowany system informacyjno-rozrywkowy (ang. infotainment) i tradycyjny, analogowy zegarek.

 

 

Serce wozu – napęd hybrydowy

To stylistyczne cudeńkPininfarina Cambianoo napędza hybrydowy napęd z motorem elektrycznym o mocy 80 KM i mały silnik diesla, który służy za regenerator baterii. Taki zestaw rozpędza ważące 1700 kg auto do „setki” w 4,2 sekundy. Cambiano osiąga 275 km/h, zasięg to 200 km.
Twórcy, starając się oszołomić designem i zapewnić przyzwoite osiągi, nie zapomnieli o tym, by samochód był maksymalnie ekologiczny. Emisja CO2 to tylko 45 g/km, a użyte we wnętrzu drewno dębowe pochodzi z recyklingu.

Więcej o Pininfarina Cambiano

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!