Breck – tarcze i klocki hamulcowe wysokiej jakości

Układ hamulcowy w samochodzie musi działać w 100% skutecznie. Od jego jakości działania zależy bezpieczeństwo nasze, czyli kierowców, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Wielu posiadaczy pojazdów nie przykłada szczególnej wagi do tego, co zostanie zamontowane w ich pojeździe. Lekceważące podejście, które polega na kierowaniu się zasadą „jakoś to będzie”, może bardzo szybko zemścić się podczas jazdy samochodem. Wskazujemy, jak ważne jest dobranie odpowiednich części do układu hamulcowego i dlaczego nigdy nie powinniśmy bagatelizować tego problemu.

Breck - tarcze i klocki hamulcowe wysokiej jakości

Długość drogi hamowania pojazdu, czyli test dla układu hamulcowego

W normalnych warunkach pogodowych, kiedy za oknem jest przyjemnie, a ulice są suche, droga hamowania samochodu osobowego jadącego 100 km/h wynosi od 40 do 50 metrów. W przypadku jazdy po powierzchni nieco zabrudzonej (np. piaskiem czy żwirem), droga hamowania wydłuża się o kilka metrów. Nie zawsze jednak będziemy eksploatować pojazd w tak optymalnych warunkach panujących na zewnątrz. Nieznaczne opady deszczu, które namoczą asfalt, mogą wydłużyć drogę hamowania z prędkości 100 km/h nawet do 150 metrów. Warto podkreślić, że mówimy o sytuacji w której klocki hamulcowe i tarcze hamulcowe są w pełni sprawne. Wystarczy sobie wyobrazić, co się dzieje w sytuacji, gdy te komponenty są już mocno zużyte. W skrajnych przypadkach możemy bezradnie sunąć pojazdem po mokrej nawierzchni mimo podjęcia się mocnego hamowania. Droga hamowania, gdy nasz układ hamulcowy jest niesprawny, znacząco się wydłuża. Dlatego tak ważne jest przykładanie dużej wagi do jakości komponentów, montowanych do naszego pojazdu. Jakie jednak części wybrać? Czy polskie tarcze hamulcowe i polskie klocki hamulcowe są lepsze, niż alternatywy z zagranicy?

Tarcze hamulcowe producent z Polski. Części warte uwagi?

Od kilkudziesięciu lat panuje błędne przekonanie, że polskie komponenty motoryzacyjne są trefne. O ile kiedyś takie sformułowanie mogło być prawdziwe, to dziś traci ono na swojej aktualności. Znakomitym dowodem na to, że kryzys w produkcji części motoryzacyjnych w Polsce już minął, jest działalność marki Breck. Klocki hamulcowe producenta z Polski spełniają wyjątkowo restrykcyjne normy bezpieczeństwa, wobec czego produkt jest innowacyjny nawet na skalę światową. Podobnie zresztą sprawa ma się w przypadku tarcz hamulcowych producenta krajowego. Gwarancją wykonywania bezpiecznych i solidnych części jest doświadczenie pracowników oraz niezwykle nowoczesny kompleks fabryczny zlokalizowany w Budzyniu. Innowacyjne techniki produkcyjne umożliwiają wykorzystanie potencjału, jaki drzemie w materiałach najwyższej jakości. Producent wykorzystuje odporne na tarcia materiały z rodziny LU700. Co ważne, produkty od Breck mają obniżony współczynnik zużycia i zanieczyszczania felg. Każdego roku z zakładu przemysłowego w Budzyniu wyjeżdża ponad 5 milionów klocków hamulcowych. Już dziś polski potentat współpracuje z szeregiem międzynarodowych podmiotów, zaopatrując je w części samochodowe pochodzące z Polski. Jako kierowcy nie musimy już sięgać głęboko do portfela, aby sfinalizować wysyłkę komponentów przywożonych z zagranicy. Dziś warto docenić to, co mamy całkiem blisko nas.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!