Pomoc drogowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Zadaniem firm specjalizujących się w pomocy drogowej jest wsparcie kierowców w kryzysowych sytuacjach. Na jaką pomoc z ich strony możemy liczyć? Czym się kierować przy wyborze firmy zajmującej się pomocą drogową? O czym powinniśmy wiedzieć zanim wezwiemy pomoc drogową?

Pomoc drogowa

We wspołracy z https://pomoc-drogowa-krakow.pl/

Bezpieczna jazda przede wszystkim

Pracownik pomocy drogowej z Krakowa przekonuje, że nasze bezpieczeństwo na drodze jest w dużej mierze uzależnione od nas samych. Nie mamy wpływu na wszystkie sytuacje, jednak statystyki jasno pokazują, że większość kolizji i wypadków jest spowodowana przez kierowców.

Jeżeli chcemy zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników ruchu drogowego, powinniśmy pamiętać o regularnych przeglądach naszego auta. Szalenie ważne jest również przygotowanie samochodu do sezonu zimowego. Z wymianą opon na zimowe nie należy czekać do momentu aż spadnie pierwszy śnieg (w tym czasie na polskich drogach ma miejsce najwięcej kolizji).

Zanim wyruszymy w trasę zwróćmy uwagę na warunki pogodowe. W przypadku burzy lub śnieżycy najlepiej jest odłożyć wyjazd na później. 

Gdy mamy pewność, że nasz samochód jest dobrze przygotowany do drogi, przygotujmy się do roli kierowcy. Siadając za kierownicą powinniśmy być wyspani. W żadnym wypadku nie możemy prowadzić pod wpływem alkoholu (po taksówkę powinniśmy zadzwonić nawet dzień po imprezie). Prowadząc auto nigdy się nie spieszmy. Lepiej jest spóźnić się na spotkanie niż ryzykować spowodowanie wypadku.

Awaria samochodu… i co dalej?

Nawet najlepszy kierowca nie jest w stanie uniknąć niespodziewanych sytuacji na drodze. W przypadku awarii samochodu powinniśmy zachować spokój. W stresie podejmujemy najgorsze decyzje i zagrażamy bezpieczeństwu swojemu i innych użytkowników ruchu drogowego. Niezależnie od przyczyny awarii powinniśmy przetransportować pojazd a pobocze. Szalenie ważne jest zabezpieczenie miejsca awarii przy pomocy trójkąta ostrzegawczego. Jeżeli awaria ma miejsce na terenie zabudowanym należy umieścić trójkąt ostrzegawczy za samochodem lub na nim (powinien on znaleźć się na wysokości maksymalnie jednego metra). W przypadku, gdy nasze auto odmówiło posłuszeństwa na terenie niezabudowanym, umieszczamy trójkąt ostrzegawczy w odległości 30 do 50 metrów od pojazdu. Na autostradach, gdzie samochody poruszają się z większą szybkością konieczne jest umieszczenie trójkąta ostrzegawczego w odległości 100 metrów od pojazdu.

Zarówno w dzień, jak i w nocy kierowca zobowiązany jest do założenia kamizelki odblaskowej. Idealnie byłoby, gdyby kamizelki posiadali także wszyscy pasażerowie. Niezależnie od warunków pogodowych nie możemy przebywać w uszkodzonym pojeździe. Kierowca i pasażerowie powinni jak najszybciej zejść na pobocze.

Dopiero kiedy my, pasażerowie i auto będziemy bezpieczni, można zadzwonić po pomoc drogową. Postarajmy się wytłumaczyć konsultantowi co dokładnie stało się z naszym pojazdem. Ważne jest również, żeby podać firmie specjalizującej się w pomocy drogowej naszą dokładną lokalizację (wówczas pomoc przybędzie do nas szybciej).

Pomoc drogowa w Krakowie: czego może oczekiwać klient

Pracownik firmy specjalizującej się w pomocy drogowej z Krakowa przekonuje, że współcześni kierowcy mogą oczekiwać czegoś więcej niż tylko odholowania zepsutego samochodu. Szukając firmy specjalizującej się w pomocy drogowej należy upewnić się jakie dodatkowe usługi ona oferuje. Coraz więcej firm zatrudnia specjalistów potrafiących naprawić wiele usterek w trasie (dzięki temu czasem można zrezygnować z usługi holowania). W sytuacji, gdy usterka jest poważniejsza, pomoc drogowa może udostępnić swoim klientom samochód zastępczy. Coraz częściej możemy liczyć na zapewnienie zakwaterowania w hotelu, gdy awaria naszego samochodu miała miejsce w odległości ponad 100 kilometrów od naszego miejsca zamieszkania.

Niezależnie od tego jak bogata jest oferta pomocy drogowej, zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z konkretną firmą, koniecznie upewnijmy się jak dużą flotą pojazdów ona dysponuje, a także na jakim terenie świadczy swoje usługi. Dobra firma zajmująca się pomocą drogową jest do dyspozycji kierowców przez dwadzieścia cztery godziny na dobę.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!