7 powodów, dla których warto teraz kupić samochód

Koniec roku do dobry czas na zakup nowego samochodu, chociaż czasem, jeszcze lepsze okazje można znaleźć w styczniu, lutym – na auta z poprzedniego rocznika. Jednak rok 2012 jest nietypowy i prawdopodobnie teraz jest najlepszy moment na zakup samochodu w salonie!

7 powodów dla których warto teraz kupić nowy samochód

1) Końcówka roku, czyli wyprzedaże

Na naszym rynku, dealerzy mają problem ze sprzedażą fabrycznie nowych aut z poprzedniego rocznika, więc starają się pozbyć ,,zapasów” już na jesieni – stąd różne rabaty, upusty, promocje. Obecnie samochody z 2012 są ,,tegoroczne” – czyli nowe, a w styczniu będą już stare – czyli ,,zeszłoroczne” – choć to tak naprawdę te same samochody. Nowe auto nie straci żadnych właściwości jak postoi sobie kilka miesięcy na placu. Może nie jest to specjalnie racjonalne – ale fakt jest taki, że klienci mniej cenią auta z poprzedniego roku. Dealerzy o tym doskonale wiedzą, dlatego kuszą jak mogą, ale czy nie lepiej jest poczekać do nowego roku?

2) Jeszcze jest w czym wybierać

Czasem można kupić w atrakcyjnych cenach auto z ,,poprzedniego” rocznika, jednak zazwyczaj trudno jest znaleźć dla siebie wymarzony model. Oferta jest mocno ograniczona, najbardziej atrakcyjne samochody zostały sprzedane w samej końcówce roku, czyli teraz! Dodatkowo, pod koniec roku, duże firmy często kupują spore ilości ,,tanich” firmowych aut (floty) aby ,,uciec” przed podatkami, co tym bardziej ogranicza wybór.

3) Kryzys sprzyja zakupom!

Spowolnienie gospodarcze ogranicza popyt, przede wszystkim na dobra bez których można funkcjonować – czyli również na samochody. Importerzy starają się z tym walczyć, obniżają ceny, dodają ,,gratisy”. Jednak obniżka cen nie będzie trwała wiecznie – w końcu ,,wygłodniali” konsumenci ruszą do salonów i promocje typu ,,do wyczerpania zapasów„, szybko się skończą. Teoretycznie 2013 rok ma być jeszcze trudniejszy… Tyle tylko, że w praktyce wystarczy, żeby sąsiad kupił fajne auto w dobrej cenie, aby momentalnie doszła do nas informacja – ,,kryzys się kończy – ostania szansa na nowy samochód w niskiej cenie”. Jak wiadomo, jedną zapałką czasem się udaje rozpalić wielkie ognisko!

4) Dużo nowych modeli

Każda premiera nowego samochodu obniża wartość modelu poprzedniej generacji. Jeśli np. na rynku pojawił się nowy VW Golf, starsza wersja (często niewiele się różniąca od nowego modelu) jest zazwyczaj solidnie przeceniona. Dodatkowo, na rok 2013 jest przewidzianych sporo ciekawych premier, więc dealerzy i importerzy będą się starać pozbyć ,,schodzących” modeli – najlepiej do końca tego roku.

5) Wciąż są dostępne samochody z 2011 roku!

Takich aut nie ma już wiele (około tysiąca), ale często są oferowane w rewelacyjnych cenach. Mimo ograniczonego wyboru warto poszukać, jeśli znajdziemy coś dla siebie, możemy sporo zaoszczędzić. W tym przypadku można liczyć na wyjątkową ,,uległość” dealera.

6) Samochody po Amber Gold

Fabrycznie nowe (nierejestrowane) oraz używane samochody, z ciekawą – historyczną wręcz – przeszłością, oferuje pod koniec listopada Syndyk, zajmujący się majątkiem ,,sławnej” firmy Amber Gold. Ceny mogą być atrakcyjne, chyba, że auta z licytacji zyskają dodatkową, kolekcjonerską wartość 🙂 Pomimo oczekiwanych, niskich cen zakupu, ,,nieczysta” przeszłość samochodów, z pewnością zniechęci wielu klientów do licytacji (na to zresztą liczą handlarze 🙂 )

7) Nie czekaj na koniec świata!

Najważniejszy powód! Jak powszechnie wiadomo, nasza cywilizacja się kończy (21.12.2012), będzie KONIEC ŚWIATA (cokolwiek miało by to oznaczać). I teraz pytanie – jak chcesz spędzić ostatnie dni życia? Z pieniędzmi leżącymi w banku? Czy może lepiej rozkoszować się jazdą wymarzonym samochodem? Może teraz jest ostatnia szansa? 🙂


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!