Woskowanie auta oddaj w ręce profesjonalistów

Własne auto. To krótkie hasło dla każdego oznaczać może co innego. Dla jednych samochód to pojazd, którego głównym celem jest pomoc w dotarciu z punktu A do punktu B. Bez awarii i gwarantując jego pasażerom odpowiedni komfort. Tylko tyle i aż tyle. Wśród nas są jednak i tacy, dla których motoryzacja to prawdziwa pasja a samochody to ich „oczka w głowie”. Nic więc dziwnego, że na szeroko rozumianym rynku motoryzacyjnym prężnie rozwijają się wszelkiego rodzaju myjnie samoobsługowe oraz powiększa się oferta preparatów przeznaczonych do pielęgnacji karoserii. Na pierwszy rzut oka taka sytuacja, w której klienci mają do swojej dyspozycji tak wiele opcji wyboru, jest dla nich bardzo dobra. Czy może być coś lepszego od samodzielnego dbania o stan czystości swojego samochodu? Wydaje się, że nie. Optyka zmienia się jednak w momencie, kiedy bliżej przyjrzymy się zagadnieniu, które stricte dotyczy lakieru. Niestety bardzo często – mając dobre intencje – podczas mycia auta doprowadzamy do jego nieodwracalnego uszkadzania. Krok po kroku podczas wizyt na myjniach samoobsługowych a później w trakcie woskowania lakieru w warunkach domowych sprawiamy, że auto, zamiast wyglądać coraz lepiej, z biegiem czasu prezentuje się wręcz odwrotnie.

Woskowanie auta

Woskowanie samochodu należy powierzyć zatem tym osobom, które mają w omawianym temacie odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Jest to ważne z kilku powodów. Pierwszy związany jest oczywiście z tym, o czym wspomniane zostało na początku tekstu: sami w warunkach domowych możemy zniszczyć lakier. Oddanie woskowania auta w ręce fachowców to przede wszystkim pewność, że dokonają oni poprawnego oczyszczenia lakieru – podstawowa czynność przed rozpoczęciem woskowania. Tylko dzięki temu można pozbyć się z lakieru niewidocznych dla oka elementów, które – podczas zalegania na nim – będą go uszkadzać. Sam/a nie będziesz w stanie tego zrobić. Profesjonaliści do tej czynności używają często maszyn polerskich, które w 100% oczyszczają lakier i przygotowują go do woskowania. Miejsce, w którym będziemy woskować auto, również ma znaczenie. Musi ono stać w cieniu, ponieważ nakładanie wosku na rozgrzany lakier tylko pogarsza sprawę, zamiast ją poprawiać. Samo woskowanie powinno być przeprowadzone przez tak zwane mikrowłókno – czyli profesjonalną ściereczkę do woskowania. Niech jednak nie zwiedzie Cię słowo – ściereczka. Nie ma ona nic wspólnego z tą, której używasz w kuchni – a niestety wiele osób, które samodzielnie biorą się za woskowanie auta, używa takich ścierek lub gąbek, które zamiast woskować – rysują lakier! 

Podczas nakładania lakieru na karoserię nie można przesadzić. Jeżeli nie masz doświadczenia w tym temacie, to ciężko Ci będzie stwierdzić, czy ilość wosku, którą planujesz nałożyć , to już przesada, czy jeszcze nie. Osoby, które profesjonalnie trudnią się w woskowaniu aut wiedzą, ile należy nałożyć wosku, aby sam proces przeprowadzić sprawnie i z korzyścią dla karoserii. Przed polerowaniem, które wpływa na efekt końcowy, należy upewnić się, że nałożony wosk odpowiednio wysechł. W przeciwnym wypadku zamiast wchłonięcia w lakier będzie się on na nim rozmazywać. 

Woskowanie samochodu to czynność bardzo ważna i potrzebna. Wykonywana regularnie nie tylko wpływa na wygląd lakieru, ale również przedłuża jego życie. Dzięki dobrze przeprowadzanym woskowaniom pojazd nawet mimo upływu lat ma szansę wyglądać niemal jak nowy. Warto jednak pamiętać, że choć omawiana czynność na pierwszy rzut oka wydaje się prosta, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Dlatego tak ważne jest, aby swój lakier i dbanie o niego powierzać tylko odpowiednim osobom i firmom, które się na tym znają. 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!