Toyota i BMW znów współpracują

Jakiś czas temu pisaliśmy, że BMW i Toyota łączą siły, okazuję się, że współpraca tych dwóch koncernów wciąż nabiera tempa. Po wymianie technologii jednostek napędowych przyszedł czas na wspólne tworzenie baterii do silników hybrydowych.

Nowe baterie litowo-jonowe Toyoty

Całkiem niedawno Toyota i BMW ogłosiły współpracę, której plany na przyszłość obejmowały wymianę jednostek napędowych i wspólne badania nad rozwojem technik, związanych z ekologią. Według najnowszych doniesień koncerny te zamierzają zająć się również produkcją baterii litowo-jonowych. Toyota i BMW chcą razem opracować nową generację tych urządzeń. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że badania mają dążyć do ulepszenia najistotniejszych parametrów akumulatorów. Ma to być możliwe dzięki zastosowaniu nowych konfiguracji materiałów użytych do produkcji baterii.

Elektryczne modele BMW

BMW już w przyszłym roku ma zamiar wprowadzić  swoją nową, elektryczną markę o skromnym oznaczeniu „i”. Dostępne będą dwa samochody – miejski i3 i supersportowy i8. Ponadto, zarówno niemiecki jak i japoński koncern, starają się przygotować do wzrastającego zapotrzebowania na elektromobilność.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!