SUV Roku 2012 w USA

Już drugi rok z rzędu głosami dziennikarzy stowarzyszenia prasy motoryzacyjnej Gór Skalistych (Rocky Mountains Automotive Press – RMAP) tytuł „SUV Roku 2012″ otrzymał Jeep Grand Cherokee, najczęściej nagradzany samochód tego typu w historii. Wśród atrybutów Grand Cherokee najczęściej podkreślano nieograniczony potencjał off-roadowy i doskonałą charakterystykę jezdną tego modelu na drodze.Informacja: Jeep

Jeep Grand CherokeeOkolice Gór Skalistych to prawdziwe wyzwanie dla każdego pojazdu, a ten, który wyrasta ponad nasze oczekiwania, zasługuje na duże oklaski. Z przyjemnością możemy więc stwierdzić, że to właśnie Jeep Grand Cherokee jest najlepszy wśród tak wielu ‚mistrzów’„. – powiedział prezes RMAP Nathan Adlen.

Jeep Grand Cherokee 2012 został wybrany przez członków RMAP w wyniku oceny wszystkich liczących się marek nowych samochodów typu SUV i crossover – dostępnych w salonach sprzedaży w USA w stanach Kolorado, Kansas, Utah i Wyoming.

Na trudniejszych terenach Kolorado i całego rejonu Gór Skalistych, Jeep Grand Cherokee 2012 ,czuje się jak w domu'” – mówi Mike Manley, prezes i CEO marki Jeep w Chrysler Group LLC – „Raz jeszcze, tak wpływowe grono dziennikarzy RMAP doceniło legendarną niezawodność, komfort i wyrafinowanie Grand Cherokee. Naprawdę doceniamy uznanie, jakie nie tylko Klienci, ale i opiniotwórcy okazują dla tej ikony marki Jeep z wyższej półki.”

Rocky Mountain Automotive Press z siedzibą w Denver (stan Kolorado) jest stowarzyszeniem dziennikarzy motoryzacyjnych, przedstawicieli działów komunikacji producentów samochodowych oraz innych profesjonalistów tej branży. Nagrody z cyklu ‚Pojazd Roku Rocky Mountain’ dla najlepszych samochodów, pick-upów i SUVów stowarzyszenie RMAP przyznało już po raz szósty.

Jeep Grand Cherokee 2012 charakteryzuje się doskonałymi osiągami na drodze, zachowując legendarną sprawność off-roadową. Jego wyposażenie obejmuje dwustopniową skrzynkę rozdzielczą typu ‚torque-on-demand’, wybór trzech systemów napędu 4×4, system kontroli trakcji Jeep Selec-TerrainTM o pięciu ustawieniach terenowych oraz zawieszenie pneumatyczne Quadra-LiftTM.  Do istotnych zalet należy także obniżone w stosunku do modelu 2011 zużycie paliwa (rzędu 10,2 l/100 km), najwyższej klasy standard wykończenia kabiny pasażerskiej oraz ponad 50 elementów wyposażenia i systemów wpływających na bezpieczeństwo.

Tytuł „SUV Roku 2012″ przyznany przez Rocky Mountains Automotive Press jest najnowszym na liście wyróżnień i nagród, które ostatnio zdobyły pojazdy marki Jeep w USA, obejmującej m.in.:

  • Autobytel.com – SUV roku 2012: Jeep® Wrangler
  • Overland Journal – SUV 2011 Ameryki Północnej: Jeep® Wrangler
  • US News & World Report – Najlepszy Samochód za Swoją Cenę w Kategorii Off-Road SUV: Jeep® Wrangler
  • Cars.com -Samochód Roku w kategorii „Fun Car”: Jeep® Wrangler
  • TFLCars.com – Top 10 The Fast Lane 2012 w kategorii samochodów o największej frajdzie z jazdy: Jeep® Grand Cherokee SRT8
  • Vehix New Car Buying Guide 2012 – godny polecenia kabriolet w cenie poniżej 40.000 $: Jeep® Wrangler
  • Vehix New Car Buying Guide 2012 – godny polecenia SUV w cenie poniżej 30.000 $: Jeep® Wrangler
  • Vehix New Car Buying Guide 2012 – godny polecenia SUV w cenie poniżej 30.000$: Jeep® Grand Cherokee
  • Consumer Guide – rekomendacja zakupowa: Jeep® Grand Cherokee
  • Nagroda lojalnościowa Polk Automotive Loyalty Award dla Marki o Największym Wzroście Lojalności Konsumenckiej: Jeep®

Jeep Grand Cherokee 2012.

W swojej kategorii, Jeep Grand Cherokee jest najczęściej nagradzanym SUVem w historii. Grand Cherokee wyróżnia się modelową wprost charakterystyką jezdną na drodze, zachowując – dzięki dwustopniowej skrzynce rozdzielczej – legendarne własności napędu 4×4, lecz także niezrównaną siłę niezbędną do holowania przyczepy. Odznacza się także obniżonym zużyciem paliwa (rzędu 10,2 l/100 km), wydłużonym do ponad 880 km zasięgiem oraz wysokim komfortem i znakomitymi własnościami jezdnymi. Do jego zalet należą także – najwyższej klasy standard wykończenia kabiny pasażerskiej, ponad 50 systemów bezpieczeństwa oraz zaawansowane technologicznie, bogate wyposażenie funkcjonalno-komfortowe.

Swą wiodącą w klasie dzielność terenową Grand Cherokee w znacznej mierze zawdzięcza udanemu połączeniu pneumatycznego zawieszenia Quadra LiftTM z systemem kontroli trakcji Selec-TerrainTM, które pozwala wybierać optymalne ustawienia napędu 4×4 pod kątem najlepszej charakterystyki trakcyjnej w różnorodnych warunkach terenowych.

Jeep Grand Cherokee 2012 dostępny jest do wyboru z trzema systemami napędu 4×4 oraz silnikami V-6 lub V-8.

Informacja: Jeep


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!