Przyciemniane szyby w samochodzie – korzyści dla posiadacza

Większość właścicieli samochodów przy wyborze auta kieruje się względami bezpieczeństwa. Nowoczesne systemy zapewniają nam spokojną i komfortową podróż. Pewne rozwiązania powszechnie stosowane w nowych samochodach z powodzeniem montuje się w starszych modelach (automatyczne światła, czujniki parkowania, kamera cofania czy klimatyzacja). Lecz modyfikacjom podlega również wygląd pojazdu, gdyż spora część posiadaczy czterech kółek dostosowuje auto do własnego gustu lub potrzeb.

Przyciemniane szyby w samochodzie

Nowy wizerunek

Jednym ze sposobów na zmianę wyglądu samochodu jest przyciemnianie szyb. Co prawda auto już na etapie produkcji może być wyposażone w takie właśnie szyby. Jest to o tyle korzystne rozwiązanie, że produkt jest fabrycznie nowy i posiada gwarancję. Jednak zdecydowana większość pojazdów wyposażona jest w tradycyjne szyby o normalnej przejrzystości. Wówczas przyciemnianie szyb w aucie pozostaje decyzją jego posiadacza.

Coraz więcej kierowców docenia zaciemnione szyby. Taka zmiana wizerunku dodaje pojazdowi prestiżu i elegancji. Jednak nie bez znaczenia jest fakt, że ten element wyposażenia auta poprawia bezpieczeństwo i podnosi komfort jazdy.

Korzyści dla użytkownika

Jeszcze do niedawna zaciemnione szyby podnosiły atrakcyjność samochodu, zapewniały, że wyróżniał się w tłumie. Warto jednak zauważyć, że korzyści takiego rozwiązania jest nieco więcej.

Głównym powodem przyciemniania szyb w aucie jest ograniczenie promieniowania UV, a tym samym ochrona przed jego szkodliwym działaniem osób przebywających wewnątrz. Profesjonalna folia pochłania niemalże 99% szkodliwego promieniowania. Ponadto auto mniej się nagrzewa, a działanie klimatyzacji jest wydajniejsze. Przyciemnienie szyb zmniejsza zmęczenie oczu u pasażerów i kierowcy, redukuje refleksy oraz chroni małe dzieci przed słońcem.

Ochrona wnętrza przed zbytnim nagrzaniem zapobiega niszczeniu skórzanej tapicerki oraz blaknięciu wnętrza samochodu.

Zaciemnione szyby pozwalają choć częściowo ukryć wnętrze pojazdu przed wzrokiem ciekawskich, zmniejszają tym samym ryzyko ewentualnej kradzieży. Folia zabezpieczająca szyby chroni również przed zranieniem osoby przebywające w środku np. w razie wypadku.

Zaufaj profesjonalistom

Zgodnie z przepisami przyciemnianie szyb na terenie Unii Europejskiej jest legalne pod warunkiem stosowania się do norm dotyczących przepuszczalności światła. Dla szyby czołowej norma ta wynosi powyżej 75%, a dla bocznych powyżej 70%. Tylna szyba może być przyciemniona w dowolnym stopniu.

przyciemnianie szyb w aucie

Usługę przyciemniana szyb warto powierzyć specjalistom. Detailing samochodowy obejmuje swym zakresem regenerację i konserwację różnych elementów pojazdu i ma na celu podniesienie jego walorów użytkowych i estetycznych. Dzięki odpowiednim zabiegom (polerowanie), użytym środkom (wosk, pasta) oraz certyfikowanym materiałom (folia ochronna) można przedłużyć żywotność każdego auta.

Auto detailing to swoiste SPA dla samochodu. Profesjonalne podejście do zadania gwarantuje wysoką jakość usług, a co za tym idzie zadowolenie klienta. Olsztyn może się poszczycić miejscem, gdzie pasja przekłada się na solidną pracę. Takim właśnie miejscem jest NanoClinic – Car Detailing.

Zaufanie specjalistom to przede wszystkim gwarancja prawidłowego montażu i zastosowanie produktu wysokiej jakości (posiadającego homologację, certyfikat). Przy badaniu technicznym pojazdu diagnosta sprawdza stopień przyciemnienia szyb i dlatego warto mieć przy sobie dokument potwierdzający, że użyta folia spełnia wymogi, a usługa została wykonana w profesjonalnym warsztacie.

Warto również zaznaczyć, że jeżeli auto nie jest oryginalnie wyposażone w przyciemniane szyby, to odpowiednie zaświadczenie o takiej modyfikacji powinien nam przekazać sprzedawca pojazdu. A jeśli to my sprzedajemy samochód z folią przyciemniającą na szybach, to dokument potwierdzający ten fakt powinniśmy przekazać kupującemu w dniu sprzedaży.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!