Niemieckie Oskary branży moto przyznane

Żółty Anioł to główna nagroda przyznawana przez niemiecki automobilklub ADAC. Wyróżniono m.in. najlepsze samochody używane.

Wśród pozostałych pięciu kategorii znalazły się także  – ulubiony samochód w Niemczech, innowacja i ekologia, samochód przyszłości i osobowość roku.

Najlepsze auta używane w Niemczech

 

Ranking najlepszych aut używanych opracowano na podstawie statystyk awaryjności ADAC, na podstawie ponad dwóch milionów zgłoszonych awarii ponad stu modeli samochodów. Na ranking wpływ miało także prawie 50 tys. ankiet, wypełnianych przez zwykłych użytkowników dróg, którzy dzielili się prywatnymi doświadczeniami. Zobacz wyniki plebiscytu.

Ulubione samochody Niemców

 

Ciekawostką był wybór ulubionego samochodu w Niemczech. Zwycięzców wyłoniono na podstawie głosowania użytkowników. Zobacz wyniki.

W kategorii ,,osobowość roku”, zwyciężył prezes zarządu Daimlera, Dieter Zetsche. Anioł za osiągnięcia w dziedzinie innowacji i ekologii przypadł grupie Volkswagena za system przeciwdziałający skutkom kolizji z udziałem kilku pojazdów jednocześnie (MKB). Samochodem przyszłości również okrzyknięto auto niemieckie – tytuł zdobył Volkswagen Passat Ecofuel.

 

źródło: Samar.pl

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!