Na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu auta przed zakupem?

Zakup używanego samochodu wiąże się ze sporym ryzykiem. Na rynku działa wielu nieuczciwych handlarzy, którzy potrafią skutecznie ukryć nawet poważne wady pojazdu. Z tego względu tak ważne jest skontrolowanie stanu auta przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sprawdzić samochód przed zakupem, to zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu auta przed zakupem

Co sprawdzić w aucie przed kupnem? Praktyczne porady

Jeśli postanowiłeś zainwestować w samochód z salonu, to proces kupna z pewnością przebiegnie szybko i bez żadnych komplikacji. Jeśli jednak chcesz nabyć auto używane, to powinieneś być bardzo ostrożny. Pamiętaj, że na rynku działa wielu oszustów, którzy maskują usterki. Nieuczciwi sprzedawcy znają różne techniki, dzięki którym są w stanie zataić nawet poważne awarie, których naprawa jest bardzo droga lub nawet nieopłacalna. Z tego względu tak ogromne znaczenie ma rzetelne sprawdzenie auta przed kupnem. Nie wystarczy przyjrzeć się estetyce pojazdu i podstawowym elementom, aby mieć pewność, że samochód jest w dobrym stanie. Bardzo ważne jest także skontrolowanie komory silnika, podwozia, lamp, szyb i kondycji wnętrza. Niezwykle istotna jest również jazda testowa, podczas której należy sprawdzić m.in. sprzęgło, układ kierowniczy, ABS, hamulec ręczny i skrzynię biegów.

Zanim postanowisz podpisać umowę kupna-sprzedaży, dokładnie przyjrzyj się, czy na pojeździe nie są widoczne ślady rdzy. Najczęściej występuje ona na drzwiach, podwoziu i nadkolach. Ponadto sprawdź lakier za pomocą prostego miernika. Dzięki temu urządzeniu otrzymasz informację, czy zostały wprowadzone jakiekolwiek poprawki blacharskie. Przed zakupem auta należy również skontrolować lampy. Jeśli są nierówno zamontowane, może to oznaczać, że samochód brał udział w stłuczce lub wypadku.

Co jeszcze sprawdzić w aucie przed kupnem? Czystość silnika! Perfekcyjnie wyczyszczony silnik wbrew pozorom zwykle nie wskazuje na nic dobrego. Najczęściej oznacza fakt, iż właściciel chce zataić wycieki. Ponadto, zanim zdecydujesz się na dane auto, przyjrzyj się także paskom rozrządu i osprzętu. W zadbanym samochodzie nie będą one podarte ani poplamione.

Jak sprawdzać samochód przed zakupem?

Już wiesz, co sprawdzić w aucie przed kupnem. Teraz zastanawiasz się, czy kontrolę przeprowadzić samodzielnie, czy z pomocą specjalistów? Otóż wszystko zależy od tego, czy posiadasz szeroką wiedzę na temat motoryzacji. Jeśli jesteś doświadczonym mechanikiem lub pasjonatem samochodów, to z pewnością wiesz, na co zwrócić uwagę, aby nie paść ofiarą nieuczciwego sprzedawcy. Jeśli jednak nie interesujesz się autami i nie posiadasz nawet podstawowej wiedzy z zakresu motoryzacji, to lepiej nie ryzykuj i zgłoś się po pomoc do specjalisty.

Na rynku dostępne są profesjonalne firmy oferujące sprawdzenie samochodu przed kupnem. Działają one kompleksowo. Kontrolują one zarówno dokumentację pojazdu, jak i jego stan techniczny i wizualny. Zajmują się sprawdzeniem stanu karoserii, szyb, oświetlenia, komory silnika oraz kół i ogumienia. Ponadto oceniają wyposażenie i wnętrze samochodu, a także przeprowadzają diagnostykę komputerową. Najlepsze firmy oferujące sprawdzenie auta przed kupnem zajmują się także kontrolowaniem podwozia. Korzystając z usług takiego przedsiębiorstwa, będziesz miał pewność co do ogólnego stanu pojazdu. Dzięki pomocy fachowców nie padniesz ofiarą oszustów i nie przepłacisz.

Sprawdzanie auta przed kupnem – dlaczego warto zlecić to zadanie specjalistom?

Zastanawiasz się, dlaczego warto zlecić sprawdzenie samochodu profesjonalnej firmie? Otóż powierzając to zadanie fachowcom, unikniesz inwestycji w auto, które wymaga sporych nakładów finansowych i skomplikowanych napraw. Ponadto masz pewność, iż pojazd zostanie sprawdzony przez doświadczonych specjalistów, którzy potrafią skutecznie wykryć wszelkie awarie. Dodatkowo otrzymasz rzetelny raport z informacjami o stanie auta i jego historii, a w efekcie zabezpieczysz się przed zakupem samochodu po poważnym wypadku lub skradzionego.

Więcej w serwisie https://www.autotesto.pl/


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!