Luxgen 5 – sedan z Tajwanu

Nowe auto tajwańskiego producenta – marki Luxgen zostało oznaczone cyfrą 5. To ekskluzywny sedan z silnikiem benzynowym, który technologicznie nie odstaje znacząco od liderów rynku. Czy Luxgen ma szansę na podbój Europy?

Luxgen 5 wygląda jak prawdziwy samochód!

Model 5 oparto na koncepcie o nazwie Meora

Luxgen 5Jak dotąd, niektórzy producenci traktowali tajwańską firmę Luxgen z przymrużeniem oka. Zaprezentowany przez nią w kwietniu, elektryczny prototyp Meora raczej nie mógł wzbudzić czyichkolwiek obaw i potraktowano go jako próbny test dla chińskiej motoryzacji. Prezentowany Luxgen 5 jest za to gotowym pojazdem, który wejdzie do produkcji i być może będzie oferowany w Europie. Specjaliści z Tajwanu postanowili wyposażyć piękną Meorę w tradycyjny silnik benzynowy i dołożyć wiele interesujących udogodnień. W połączeniu z atrakcyjną ceną, model 5 może stać się solidnym graczem na rynku sedanów. Producent zapewnia, że będzie go sprzedawał na rynkach całego świata, nie chodzi tu więc tylko o Chiny i Indie.

Owoc współpracy międzynarodowej – Luxgen 5

System multimedialny Luxgen opracował we współpracy z HTC

Luxgen 5Nadwozie Luxgena 5 bazuje na europejskich wzorcach. Tym razem, samochód nie jest jednak wierną kopią żadnego z aut. Nowoczesny design przyczynił się do uzyskania znakomitego współczynnika oporu powietrza. Wynosi on zaledwie 0,28. O ile patrząc na nadwozie Luxgena, trudno rozpoznać, że jest to auto z Chin, o tyle wewnątrz pojawiają się już elementy, charakterystyczne dla tamtejszej ,,szkoły designu”. Mimo to wnętrze prezentuje się doskonale i jest bardzo bogato wyposażone. Problem słabej opinii, jaką cieszy się chińska elektronika, specjaliści z Luxgena wyeliminowali, tworząc system multimedialny we współpracy z HTC. Mamy tu także kilka rozwiązań, zaadaptowanych bezpośrednio z Europy, jak na przykład wyświetlacz typu Head-Up.

Silniki benzynowe 1.8 i 2.0

150 KM lub 170 KM i automat

Luxgen 5Luxgen zrezygnował póki co z próby podboju rynku za pomocą ekologicznego auta z silnikiem elektrycznym. Pod maską modelu 5 znajdzie się jednostka benzynowa. Może to być motor o pojemności 1.8 litra i mocy 150 KM lub 2.0 170 KM. Mocniejszy silnik będzie współpracował z automatyczną, sześciostopniową skrzynią biegów. Ma on rozpędzać auto do 100 km/h w 8,5 sekundy.

Luxgen 5 i bezpieczeństwo

Czy tajwański sedan trafi do Europy?

Luxgen 5Piętą achillesową chińskich aut, czyli kwestiami bezpieczeństwa, zajęła się w przypadku Luxgena brytyjska organizacja Mira. Auto będzie wyposażone m.in. w system stabilizacji toru jazdy, kontrolę trakcji oraz sześć poduszek powietrznych.

Oficjalna premiera auta odbędzie się dopiero w kwietniu 2012 roku. Wtedy też prawdopodobnie dowiemy się, na jakich rynkach konkretnie, zostanie zaoferowany Luxgen 5.

 

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!