Leasing Mercedesa – czy to rzeczywiście się opłaca?

„Weź samochód w leasing” – chyba każdy przedsiębiorca choć raz usłyszał taką wskazówkę, na przykład od doradcy podatkowego, księgowej czy bardziej doświadczonych w biznesie kolegów. Leasing rzeczywiście jest popularnym i rekomendowanym sposobem finansowania samochodu. Wynika to z jego licznych zalet, które omówimy na przykładzie leasingu Mercedesa.

Leasing Mercedesa

Sposób na niższe podatki

W zgodnej opinii doświadczonych przedsiębiorców leasing samochodu jest bardzo dobrym pomysłem na optymalizację podatkową. Nieprzypadkowo większość firm po zakończeniu jednej umowy leasingowej, od razu decyduje się na następną.

Kwota z faktury od leasingodawcy może zostać odliczona w działalności nawet w 100 procentach, włącznie z podatkiem VAT – wystarczy zdeklarować użytek wyłącznie służbowy. Kosztem jest nie tylko miesięczna rata, ale także opłata wstępna, wykup czy wszelkie opłaty dodatkowe.

Zachowanie cash flow

Leasing Mercedesa czy dowolnego innego samochodu jest bardzo dobrym wyborem w sytuacji, gdy z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz rozstać się z posiadaną gotówką – na przykład wolisz ją zachować na inwestycje.

Jeśli wiesz, że stać Cię na spłacanie rat leasingowych, to wręcz korzystniej jest zostawić sobie gotówkę i zachować cash flow, czyli płynność finansową. Pozwala to również na użytkowanie samochodu z segmentu premium, na którego zakup w zwykłym trybie przedsiębiorca nie mógłby sobie pozwolić.

Elastyczne warunki leasingu operacyjnego

Leasing operacyjny, czyli najpopularniejsza forma leasingu, to usługa, której warunki podlegają daleko idącym negocjacjom. Przedsiębiorca ma możliwość sformatowania parametrów umowy w taki sposób, aby były dla niego jak najkorzystniejsze.

Przykładowo: jeśli nie dysponujesz dużą kwotą w gotówce, to możesz zaproponować jak najniższą wpłatę własną, natomiast wysoką ratę czy kwotę wykupu samochodu. Sam wykup również nie musi być obligatoryjny.

Możliwość użytkowania samochodu z wyższej półki

Leasing to bardzo dobre rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy rozsądnie gospodarują firmowym majątkiem i zasobami finansowymi, nie chcąc nadmiernie angażować gotówki w zakup samochodu. Z drugiej strony chcą jeździć autem klasy premium, chociażby z przyczyn wizerunkowych czy dla własnego komfortu.

Leasing daje taką możliwość, a przy odpowiednim dopasowaniu warunków umowy wcale nie musi stanowić istotnego obciążenia dla budżetu przedsiębiorstwa.

Gdzie znajdziesz najlepsze oferty leasingu Mercedesa?

Jeśli ten artykuł przekonał Cię do leasingu, to kolejnym krokiem powinno być zapoznanie się z aktualnymi ofertami dealerów. Znajdziesz je w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu, pisania maili czy wykonywania wielu telefonów. Wystarczy wejść na iBemo.

iBemo to platforma internetowa, która daje dostęp do najkorzystniejszych ofert leasingu Mercedesa i innych marek dealerów Grupy Bemo. Z poziomu platformy samodzielnie znajdziesz najlepszą ofertę, skonfigurujesz jej parametry (np. dodając ubezpieczenie), a także zawrzesz umowę leasingu online. Samochód odbierzesz w jednym z kilkunastu salonów Grupy Bemo. Możesz również zażyczyć sobie dostarczenia auta pod wskazany adres.

Najlepsze oferty leasingu Mercedesa, w tym egzemplarze dostępne od ręki, znajdziesz na stronie https://ibemo.pl.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!