Jak znaleźć dobre BMW na Otomoto w Warszawie? Pięć najważniejszych zasad

Zakup używanego samochodu w Polsce to niemałe wyzwanie. Wszyscy dobrze wiemy, że rynek jest dosłownie zalany egzemplarzami w fatalnym stanie technicznym, po niefachowo przeprowadzonych naprawach, ze sfałszowanym przebiegiem. Na szczęście wciąż można znaleźć auto godne polecenia, które da nowemu właścicielowi mnóstwo satysfakcji. Jeśli od dawna rozglądasz się za używanym BMW na Otomoto w Warszawie, to w naszym poradniku znajdziesz pięć praktycznych wskazówek ułatwiających znalezienie dobrego egzemplarza.

Jak znaleźć dobre BMW na Otomoto w Warszawie

Po pierwsze: skup się na ofertach autoryzowanych dealerów

Aktywność dealerów całkowicie zmieniła zasady gry na polskim rynku samochodów używanych. Nareszcie nabywcy zyskali pewne źródło dobrych pojazdów, których zakup nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Dealerzy oferują wyłącznie samochody gruntownie sprawdzone pod kątem technicznym, wizualnym oraz prawnym.

Którego dealera wybrać? Koniecznie zajrzyj na stronę-wizytówkę Bawaria Motors Warszawa (https://bawariamotors.otomoto.pl/inventory). To autoryzowany dealer BMW i Mini, który w swojej ofercie posiada samochody z drugiej ręki w znakomitym stanie technicznym – w większości są to egzemplarze testowe lub zostawione w rozliczeniu przez klientów.

Po drugie: szukaj samochodu z gwarancją

Wiele osób nie wie, że w Polsce jak najbardziej można kupić używany samochód objęty gwarancją – i nie mamy tutaj na myśli prawie nowych egzemplarzy np. poleasingowych. Chodzi o samochody zakwalifikowane do programu gwarancyjnego producenta.

Przykładem takiego programu jest BMW Premium Selection, w ramach którego pojazd zostaje objęty aż 2-letnią gwarancją, pozwalającą nowemu właścicielowi spać spokojnie i cieszyć się bezproblemową eksploatacją.

Już sam fakt, że samochód został zakwalifikowany do takiego programu dobrze świadczy o danym egzemplarzu, ponieważ potwierdza jego znakomity stan techniczny.

Rada

Szukając BMW na Otomoto w Warszawie zaznacz opcję „BMW Premium Selection” w oknie „Program aut używanych”.

Po trzecie: nie licz na „super okazje”

Tak zwane „perełki” są niezwykle rzadkim zjawiskiem na rynku samochodów używanych. Fakty są takie, że auta w świetnym stanie technicznym albo sprzedają się w rodzinie i wśród znajomych, albo są zostawiane przez właścicieli w salonie dealerskim w rozliczeniu za nowy pojazd (to bardzo wygodne i często wybierane rozwiązanie).

Jeśli więc widzisz, że średnia cen ofertowych np. za BMW serii 5 wynosi 90 tys. zł, a natrafiasz na ogłoszenie, którego autor oczekuje np. 75 tys. zł i deklaruje, że auto jest „perfekcyjne”, to już powinna Ci się zapalić lampka ostrzegawcza.

Po czwarte: rozważ opcję finansowania zakupu

Ograniczony budżet i dobry samochód używany? Te pojęcia wcale się nie wykluczają. Jeśli już po wstępnym przejrzeniu ofert na Otomoto dochodzisz do wniosku, że nie dysponujesz kwotą pozwalającą Ci przebierać w sprawdzonych, pewnych egzemplarzach, to skorzystaj z naszej kolejnej wskazówki.

Finansowanie zakupu może zaoferować praktycznie tylko autoryzowany dealer i jest to coraz popularniejsze rozwiązanie. Decydują się na to zarówno przedsiębiorcy (wybierający leasing), jak i osoby prywatne (kredyt). Gdy już znajdziesz interesujący Cię egzemplarz, to koniecznie zapytaj dealera o dostępne warunki finansowania.

Po piąte: zawęź krąg poszukiwań do samochodów krajowych

Ta zasada obowiązuje w przypadku zakupu samochodu dowolnej marki. Auta krajowe mają tę przewagę nad importowanymi, że można łatwo i najczęściej bez dodatkowych kosztów sprawdzić ich historię – na przykład w bazie CEPIK czy w salonie autoryzowanego dealera. Samochody z polskiej sieci dystrybucyjnej zwykle mają również mniejsze przebiegi w porównaniu z tymi z Zachodu. 

Jeśli będziesz się trzymać tych wskazówek, to na pewno uda Ci się znaleźć dobre BMW na Otomoto w Warszawie, które spełni Twoje oczekiwania tak pod kątem stanu technicznego, jak i wyglądu. Pamiętaj, że auta bawarskiej marki są bardzo zaawansowane technologicznie i zakup pojazdu z niepewnego źródła, zaniedbanego czy tym bardziej z ukrytymi wadami może się skończyć finansową katastrofą.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!