Jak wyglądał leasing dawniej i dziś?

Leasing to obecnie jedna z najpopularniejszych form finansowania inwestycji w auto. Dzięki pojawieniu się tego rozwiązania samochody stały się dostępne dla znacznie większej grupy ludzi. Jak wyglądały jednak początki usług leasingowych w Polsce? Co o tej formie finansowania warto wiedzieć dziś?

leasing

Początki leasingu w Polsce

Ogromną rolę w rozwoju tego rozwiązania odegrały zmiany ustrojowe. Wraz z początkiem lat 90. przed Polakami pojawiły się perspektywy na postęp finansowy. Mieszkańcy naszego kraju zaczęli chętniej zakładać firmy i zaciągać kredyty hipoteczne. Tym samym pojawiła się przestrzeń dla leasingodawców oraz ich usług, którą skutecznie wykorzystali. Początkowo umowy o leasing wykazywały podobieństwa do umów dzierżawy, a nawet systemów sprzedaży na raty. Rozwiązanie to szybko jednak ewoluowało do miana najpopularniejszej formy finansowania inwestycji wśród przedsiębiorców. Z czasem na rynku pojawiły się również leasingi konsumenckie, czyli dedykowane osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej.

Leasing – czym jest dziś?

Według definicji leasing to forma stosunków cywilnoprawnych zachodzących między leasingodawcą a leasingobiorcą. Leasingodawca finansuje przedmiot umowy, a leasingobiorca dzierżawi go, tym samym użytkując na określonych zasadach. Ten rodzaj finansowania inwestycji może zostać wykorzystany nie tylko w przypadku aut, lecz także wielu innych sprzętów, przedmiotów, a nawet nieruchomości. Oczywiście oferty poszczególnych dostawców leasingu różnią się od siebie. Świetnie obrazuje to kwestia wkładu własnego. Coraz więcej firm nie wymaga go w przypadku spełnienia przez klienta kilku prostych wymagań. Rynek tego typu usług stale więc ewoluuje, generując nowe rozwiązania na korzyść leasingobiorców.

Jeśli jesteś zainteresowany konkretną ofertą, serdecznie zachęcamy Cię do gruntownego zapoznania się z podpisywaną umową. Dzięki skrupulatnemu podejściu do kwestii formalnych będziesz świadomy warunków zobowiązania oraz unikniesz komplikacji wynikających z własnej niewiedzy. Na szczęście leasing samochodowy to proste rozwiązanie z małą liczbą formalności. Jego zalet jest oczywiście znacznie więcej. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Leasing – czy warto?

Leasing uchodzi za rozwiązanie z wszech stron opłacalne. Czy jest tak naprawdę? Bez wątpienia. Do tej pory nie powstała żadna usługa finansowa, która mogłaby konkurować z omawianą formą finansowania. Do największych zalet leasingu zalicza się wspomnianą już prostotę oraz niską liczbę formalności. Cały proces kupna z reguły zamyka się w kilku dniach roboczych. Co ważne, wielu przedsiębiorców jest uprawnionych do zaliczenia całej wartości netto raty leasingowej do kosztów uzyskania przychodów. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że wiele firm oferuje swoim klientom dodatkowe usługi, takie jak samochód zastępczy, zestawy opon wraz z ich wymianą, assistance, zestaw ubezpieczeń oraz usługi serwisowe. Nie inaczej jest w przypadku naszej firmy. Jeśli Ty również chciałbyś wziąć MINI w leasing, odwiedź https://miniabonament.pl/ i wybierz pakiet, który zaspokaja Twoje potrzeby.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!