Jak kupić ubezpieczenie OC i AC bez wychodzenia z domu?

Zalety zakupu OC i AC online

Rozwój technologii ułatwia nam szybkie i łatwe załatwianie wielu formalności. Dotyczy to również zakupu ubezpieczenia OC i AC, które można nabyć bez wizyty u agenta ubezpieczeniowego. Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu. Zakup online jest możliwy również wtedy, gdy biura ubezpieczeń są zamknięte, co sprawdza się, gdy o kończącej polisie przypomnieliśmy sobie w ostatni dzień obowiązywania umowy. Zakup online umożliwia również szybkie i dokładne porównanie wszystkich ofert na rynku i podjęcie najlepszej finansowo decyzji.

Jak kupić ubezpieczenie OC i AC bez wychodzenia z domu

Zakup online poprzez porównywarkę

Porównywarki OC i AC to strony internetowe, które zbierają oferty wielu ubezpieczycieli i pozwalają szybko przefiltrować oferty na rynku. Działają obiektywnie i nie faworyzują żadnej konkretnej firmy ubezpieczeniowej. Zasada ich działania jest prosta — analizują wiele ofert OC i AC, i przedstawiają ich ceny w formie przejrzystej tabeli. Przykładem rzetelnej porównywarki jest voleto.pl. Bardzo często porównywarki OC i AC są uzupełnione o rankingi na temat porównywanych firm, które biorą pod uwagę łatwość likwidacji szkody, kontakt z ubezpieczycielem, atrakcyjność oferty, czy poziom skarg przypadający na ilość zgłoszeń.

Zakup online poprzez kalkulator

W Internecie dostępne są też kalkulatory OC i AC oferowane przez konkretne firmy ubezpieczeniowe. Pozwalają one na obliczenie składki OC w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Nie służą one do porównywania ofert, ale ułatwiają zakup w konkretnej firmie, w której np. mamy już inne ubezpieczenia.

Telefoniczna rozmowa z agentem ubezpieczeniowym

Analogicznie możemy umówić się z agentem ubezpieczeniowym na rozmowę telefoniczną lub wideorozmowę. Umowa zawarta w ten sposób będzie tak samo ważna jak zakup przez stronę, bądź w biurze. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby wysłuchać rady agenta ubezpieczeniowego.

Dokumenty niezbędne do kupienia ubezpieczenia

Niezależnie od wybranej formy kontaktu do zakupu OC i AC będziemy potrzebowali danych z prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Każda forma zakupu wymaga podania dokładnie tych samych danych. Mogą to być informacje o szkodach zlikwidowanych z poprzednich ubezpieczeń, czy dane o poprzednich właścicielach pojazdu.

Bezpieczeństwo podawanych danych

Warto sprawdzić, czy podawane przez nas dane są bezpieczne. Pierwszym testem jest korzystanie ze stron zabezpieczonych certyfikatem SSL. Nie trzeba się nadmiernie obawiać, porównywarki cenowe chronią dane swoich użytkowników i nie mogą ich dalej wykorzystywać. Niemniej jeśli nadal mamy wątpliwości, możemy skorzystać z porównywarek cenowych niewymagających podawania PESEL-u, imienia, nazwiska, numeru rejestracyjnego, czy adresu e-mail. Natomiast w takiej sytuacji uzyskamy informację o ofertach bez możliwości zakupu.

Odstąpienie od umowy

Prawo polskie w sposób szczególny reguluje warunki odstąpienia od umowy zawartej zdalnie. W tej sytuacji mamy 30 dni na odstąpienie od umowy, bez dodatkowych kosztów. Należność będzie naliczona jedynie za okres obowiązywania polisy.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!