Historia radia samochodowego

Chevrolet wpadł na ciekawy pomysł przedstawienia historii radia samochodowego. Ten, dla wielu, niezbędny element wyposażenia pojazdu na przestrzeni lat przeszedł prawdziwą rewolucję.

radio samochodowePrzeczytajcie jak historię radia samochodowego przedstawia jeden z pierwszych producentów, który wprowadził ten gadżet do swojej oferty. Rzecz jasna, Chevrolet przy tworzeniu osi czasu nie zapomniał o promocji własnej oferty – systemu MyLink:

  • 1930: Miłość od pierwszego wejrzenia

Radio i samochód spotkały się w 1930 roku za sprawą opracowanego przez braci Galvin samochodowego odbiornika, czyli pierwszego ogólnodostępnego radia instalowanego na pokładzie samochodu.

  • 1952: Po prostu FM

W roku 1952 roku firma Blaupunkt wprowadziła na rynek pierwsze odbiorniki FM, które były alternatywą dla radia AM.

  • 1964: Wejście kaset

Kaseta magnetofonowa wprowadzona na rynek w 1964 roku zrewolucjonizowała podejście do słuchania muzyki i po raz pierwszy w historii dała użytkownikowi, a nie tylko DJ-owi, możliwość wyboru rodzaju muzyki w dogodnym dla siebie czasie. W latach siedemdziesiątych XX wieku w sprzedaży pojawiły się też liczne markowe odtwarzacze kaset firm Alpine, Pioneer i innych.

  • 1985: Pierwszy pokładowy odtwarzacz CD instalowany fabrycznie

Po wprowadzeniu na rynek w 1984 roku płyt kompaktowych, firma Becker zaprezentowała pierwsze radio samochodowe ze zintegrowanym odtwarzaczem CD.

  • 2001: Tim McGraw w radiu satelitarnym

W 2001 roku wystartowało radio satelitarne, a pierwszym artystą, którego można było usłyszeć w przekazie satelitarnym był Tim McGraw.

  • 2007: Użytkownicy synchronizują swoje smartfony

Producenci samochodów oferują klientom opcję głosowego sterowania funkcjami iPodów, telefonów komórkowych i innych urządzeń.

  • 2012: Chevrolet Aveo: Zaawansowana technologia w miejskim aucie

Chevrolet wprowadza opcjonalny system MyLink, który pozwala na zintegrowanie smartfona oraz przechowywanych multimediów z radiem. System łączy się z telefonem lub innymi urządzeniami do przechowywania danych (odtwarzacze MP3, iPod, iPad, itd.) przez port USB lub za pomocą technologii bezprzewodowej Bluetooth.Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!