Fiat Panda Classic – starsza wersja wciąż w sprzedaży

Fiat zaprezentował niedawno nową generację modelu Panda, ale nie zamierza rezygnować na razie z produkcji i sprzedaży starszej wersji.

Fiat PandaFiat Panda Classic w Polsce

Auto znane dotąd jako Panda II generacji otrzyma teraz oznaczenie Classic i będzie oferowane równocześnie z nowym modelem, czyli nominalnie Pandą III generacji. Ograniczona zostanie jedynie ilość wersji wyposażenia oraz dostępnych silników. Pandę Classic produkują zakłady Fiat Auto Poland w Tychach. Produkcję najnowszej Pandy przeniesiono za to do Włoch.

6 milionów Fiatów Panda

Już sześć milionów nabywców znalazł dotąd Fiat Panda. Nie wiadomo, czy sukces poprzednich dwóch generacji powtórzy najnowsza wersja, ale z pewnością swój wynik będzie próbowała poprawić jeszcze Panda II. Ta wersja zdobyła w 2004 roku prestiżowy tytuł Car of the Year.

Największy atut Pandy Classic – cena

To, co powinno pomóc zjednać starej Pandzie nowych fanów to cena. Według zapowiedzi ma być ona niższa niż dotąd, co oznacza, że w najtańszej wersji może nie przekroczyć 25 000 zł. Obecnie trwa wyprzedaż modeli Pandy z poprzedniego rocznika. Najtaniej kupimy model z silnikiem 1.2 69 KM (24 990 zł). Za diesla 1.3 Multijet 75 KM zapłacimy co najmniej 35 990 zł.

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!