Ferrari 620 GT – następca 599 w pełnej okazałości !

Do sieci wyciekły zdjęcia najmocniejszego drogowego Ferrari w historii.

Pod maską nowego Ferrari pracować będzie motor 6.3 l znany z modelu FF

 

Oficjalną premierę nowe Ferrari będzie miało na salonie samochodowym w Genewie, ale pierwszy raz zostanie pokazane już w środę 29 lutego. Jednak już teraz, dzięki ,,przeciekowi”, możemy podziwiać model 620 GT na pierwszym i jedynym jak na razie zdjęciu, jakie można znaleźć w sieci.

Wszelkie raporty oraz rzekome wycieki sugerują, że najnowszy rumak z Maranello będzie wyposażony w wolnossący silnik V12, z bezpośrednim wtryskiem paliwa, o pojemności 6.3 litra i mocy przeszło 700 koni mechanicznych (najczęściej podaję się liczbę 710 KM). Obecny flagowy model Ferrari, 599 w swojej podstawowej wersji GTB generuje moc 620 KM z 6-ściolitrowego motoru V12.

Wiadomo także, że model 620 GT zostanie zbudowany w oparciu o szkielet typu monocoque, ale inaczej jak w Lamborghini czy Mclarenie, gdzie ramę zrobiono z włókna węglowego. Inżynierowie z Ferrari postanowili do budowy szkieletu nie używać karbonu, ponieważ jak twierdzą, materiał ten jest jeszcze nieprzystosowany do masowej produkcji.

Design nowego modelu odnosi się do aktualnej linii modelowej Ferrari, ale puryści mogą uznać wygląd 620 GT za zbyt futurystyczny i za bardzo nawiązujący do projektów konkurenta z Sant’Agata Bolognese – firmy Lamborghini.

 

 

Źródło: autocar.co.uk

Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!