Dacia Citadine – czy powstanie auto za 20 tys. złotych?

Rumuńska Dacia, będąca obecnie pod skrzydłami Renault ma zamiar wprowadzić na rynek małe auto miejskie segmentu A, które ma szanse podbić rynek dzięki wyjątkowo niskiej cenie. Prawdopodobna nazwa to Citadine.

Dacia CitadineDacia Citadine – gdzie jest konkurencja?

Dacia jest jedną z niewielu marek, która oferuje samochody tanie i proste technologicznie na rynkach europejskich. Ta polityka przynosi dobre rezultaty, co skłania włodarzy firmy do kolejnych projektów. Po zaprezentowanym w Genewie rodzinnym vanie Lodgy, do oferty może dołączyć auto segmentu A, bazujące technologicznie na Renault Twingo.

Możliwe jest, że wraz z Citadine, zadebiutuje nowa platforma podłogowa Renault, która będzie potem wykorzystywana w kilku modelach. Według zagranicznych mediów, za napęd nowego pojazdu Dacii odpowiadać może silnik o pojemności 0.9 l w trzech wariantach mocy – 60, 70 i 95 KM.

Cena Citadine – główny atut

Najsilniejszą bronią Citadine w walce z europejską konkurencją ma być cena bazowa auta. Według pierwszych zapowiedzi nie powinna ona przekroczyć 5 tysięcy euro, czyli według aktualnego kursu dokładnie 20 700 zł. Tak tanie auto powinno zostać hitem sprzedażowym, ale historia uczy, że wprowadzenie na rynek taniego auta, które spełnia wszystkie normy związane m.in. z ekologią i bezpieczeństwem nie jest wcale proste. Sukces Logana i Dustera pozwala jednak zaryzykować stwierdzenie, że Dacii ten zamiar może się udać.

 

źródło: Autobild


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!