Czy warto postawić na import auta z Dubaju?

Dziś na taki krok decyduje się wielu kierowców. Podpowiadamy, czy sprowadzenie samochodu z Dubaju może być opłacalne i jakie koszta się z tym wiążą. W tym poradniku poznasz szczegółowe informacje. Dowiedz się więcej, a z łatwością dokonasz udanego wyboru.

Czy warto postawić na import auta z Dubaju

Jakie samochody możesz sprowadzić z Dubaju?

Na tamtejszym rynku możesz znaleźć wiele aut. Wystarczy przejrzeć kilka portali ogłoszeniowych, aby przekonać się, że w Dubaju nie brakuje samochodów różnych marek. Jednak nie wszystkie pojazdy opłaca się sprowadzić. W przypadku tych powypadkowych lub uszkodzonych może być to niezasadne z uwagi na koszty transportu.

Bardzo korzystnym rozwiązaniem będzie import samochodów luksusowych. W tym przypadku możesz liczyć na dość duże oszczędności. Niektórzy kierowcy płacą kilkadziesiąt procent mniej niż za zakup pojazdu w Polsce. Nawet przy wysokich kosztach transportu będzie to bardzo rozsądna opcja. Jeżeli więc szukasz wymarzonego pojazdu klasy premium, zdecydowanie warto z tej propozycji skorzystać.

Import auta z Dubaju – ile kosztuje?

Na całkowity koszt importu pojazdu wpływa wiele czynników. Najwięcej zapłacisz za fracht morski. W tym przypadku ceny kształtują się na poziomie 12000-16000 zł. Jeśli korzystasz z usług dobrej firmy, możesz zapłacić ok. 1000 zł za wyszukanie samochodu i jego szczegółowe oględziny. Specjalista dokładnie sprawdzi, czy oferta jest wiarygodna, a także postara się negocjować cenę. Zdecydowanie warto na takie rozwiązanie postawić.

Kolejnym ważnym punktem jest weryfikacja pojazdu na podstawie numeru VIN. To koszt ok. 1300 zł. W tej cenie uzyskasz dostęp do zdjęć samochodu, a także bazy szkód czy zastawów komorniczych. Jeżeli chcesz mieć pewność, że kupujesz auto od uczciwego sprzedawcy, dobrze jest z tej usługi skorzystać. Do tych kosztów doliczyć należy również te standardowe – cło, akcyza, rejestracja, ubezpieczenie czy przegląd. Warto dodać, że większość samochodów ma homologację, która pozwala na jazdę po drogach Unii Europejskiej. Zazwyczaj przeróbki są drobne i niedrogie.

Import aut z Dubaju – czas oczekiwania

Sprowadzenie samochodu z Dubaju https://carfactor.pl/samochody-na-zamowienie-dubaj/ to często bardzo dobra inwestycja. Jednak warto sprawdzić czas oczekiwania na nowe auto. Okazuje się, że należy uzbroić się w cierpliwość. Najpierw samochód dociera do portu. Później jest dokładnie zabezpieczony i zamknięty w kontenerze, aby trafić na statek. Czas frachtu morskiego to ok. 30 dni. Następnie Twój samochód trafi do jednego z europejskich portów (najczęściej w Niemczech lub w Holandii). To odbywa się rozładunek oraz odprawa celna. Potem auto trafia do Polski. Warto podkreślić, że profesjonalne firmy dostarczą samochód prosto pod dom, więc oszczędzisz wiele czasu.

W zależności od warunków import auta z Dubaju może trwać od 2 do 3 miesięcy. Warto zaznaczyć, że w dobrych firmach transport zawsze jest bezpieczny. W dodatku eksperci pomagają we wszystkich formalnościach. To doskonała wiadomość dla kierowców, którzy chcą kupić luksusowe auto w dobrej cenie.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!