Czternaście milionów Skód

ŠKODA wyprodukowała swój 14-milionowy samochód. Jubileuszowym modelem jest Superb 2.0 TDI w wersji ‘Laurin & Klement’, który zjechał z taśmy montażowej w czeskiej fabryce w miejscowości Kvasiny i trafi do klienta z Niemiec.

Informacja: Skoda
skoda

Prezes zarządu ŠKODY, prof. dr h.c. Winfried Vahland powiedział: “Nasza ekspansja przybiera coraz większe tempo. Niemal 2/3 z tych czternastu milionów samochodów zostało wyprodukowanych i sprzedanych w ciągu minionych dwudziestu lat, a w ciągu samych 5 ostatnich wyprodukowaliśmy aż 4 miliony aut”.

„Ilustruje to bardzo dynamiczny rozwój marki i jednocześnie podkreśla ogromne znaczenie przyłączenia jej do Grupy Volkswagen w 1991 roku”. – dodał Vahland

Aby zrealizować założony cel i do 2018 roku osiągnąć poziom 1,5 miliona samochodów sprzedawanych rocznie, producent zwiększa moce przerobowe zarówno w swoich czeskich, jak i zagranicznych fabrykach. Główny ośrodek produkcyjny w Mladá Boleslav zwiększył moce przerobowe i liczba Octavii zjeżdżających każdego dnia z taśmy montażowej wzrosła z 800 do 1200 sztuk.

Z kolei w fabryce w miejscowości Vrchlabí, ŠKODA produkuje przekładnię DQ 200, przeznaczoną dla całej Grupy Volkswagen. W Kvasinach podwojono liczbę produkowanych Yeti, do 100 000 sztuk rocznie.

Najważniejsze momenty w historii produkcji samochodów przez ŠKODA AUTO – zdjęcie

Informacja: Skoda

Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!