Audi A1 i A4/A5 najlepsze w głosowaniu czytelników

Niekwestionowane zwycięstwo Audi A4/A5 wśród samochodów klasy średniej oraz Audi A1 w segmencie samochodów małych, w głosowaniu czytelników niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „auto motor und sport“.

Informacja: Audi

Audi A1 S lineCzytelnicy niemieckiego magazynu motoryzacyjnego “auto motor und sport” (ams) oddali swoje głosy i wybrali „najlepsze samochody roku 2012”. Zwycięski tytuł w kategorii samochodów małych trafił do Audi A1, natomiast Audi A4/A5 zdobyło tytuł najlepszego w kategorii samochodów klasy średniej. Nagrody zostały wręczone 26 stycznia w Stuttgardzie.

Już po raz kolejny czytelnicy magazynu motoryzacyjnego o największym nakładzie w Europie wysoko ocenili modele Audi. Spośród 311 modeli, wszystkich marek, które brały udział w głosowaniu, Audi A1 zwyciężyło w kategorii samochodów małych a A4/A5 wśród aut klasy średniej. 37,9 procent głosujących oddało swe głosy na A1 a 24,9 procent na A4/A5, co dało tym modelom pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

Audi A8 zajęło drugie miejsce w klasie samochodów luksusowych (20,1 procent głosów), podobnie jak A6/A7 w wyższej klasie średniej (29,5 procent głosów) i R8 Spyder w klasie kabrioletów (11,1 procent głosów).

Wśród samochodów sportowych Audi R8 zajęło świetne, trzecie miejsce (12,6 procent głosów), podobnie jak Audi A3, które uplasowało się na miejscu trzecim wśród wszystkich modeli klasy średniej (13 procent głosów).

Konkurs, w którym w tym roku wzięło udział 116 tysięcy czytelników magazynu, odbył się po raz 36. Wybierano spośród 311 modeli w 10 klasach.

Informacja: Audi

Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!