Zalety zakupu używanego samochodu od dealera – czy to pewniejsze rozwiązanie?

Doskonale wiadomo, że najlepszym sposobem na zakup samochodu jest wybór nowego modelu, wyjeżdzającego prosto z salonu konkretnego producenta. Niestety, ceny nowych aut w dzisiejszych czasach nie są niskie, przez co nie każdy może pozwolić sobie na taką inwestycję.

Zalety zakupu używanego samochodu od dealera

W naszym kraju sporą popularnością cieszy się rynek wtórny. Taką sytuację zaobserwowali również dealerzy samochodowi, którzy swoją ofertę poszerzyli właśnie o pojazdy używane. Klienci coraz chętniej decydują się na zakup aut z salonu, które niekoniecznie odznaczają się zerowym przebiegiem. Czy jest to rozwiązanie opłacalne i bezpieczniejsze od nabycia pojazdu w komisie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Używane auto w idealnym stanie? – to możliwe

Przechadzając się po komisach, często dowiadujemy się od handlarzy, iż samochody z drugiej ręki zawsze posiadają jakieś mankamenty. To dlatego ich cena jest dużo bardziej przystępna aniżeli koszt nowego samochodu w salonie. Sytuacja z salonowymi samochodami używanymi jest jednak nieco inna. Dealerzy nie sprowadzają zza granicy pojazdów uszkodzonych i zaniedbanych – ich oferta dotyczy wyłącznie samochodów, które niegdyś pochodziły z tej placówki, a po skończonym okresie leasingu czy wynajmu długoterminowego, klient nie zdecydowałby się na ich wykup.

Można z tego wywnioskować, że takie auto na bieżąco serwisowano w ASO, a przed wystawieniem do ponownej sprzedaży, wszystkie potencjalne usterki zostały usunięte w profesjonalnych warsztatach.

Auto jak nowe, cena jak za używane

Używane auto

Nie da się ukryć, że ceny samochodów używanych w salonach są nieco wyższe od tych, z jakimi spotkamy się w komisach. W teorii można by uznać, że przecież nie ma sensu dopłacać. Rzecz w tym, że np. samochody peugeot używane z salonu są w pełni sprawdzone pod kątem technicznym i wizualnym. Decydując się na zakup auta w komisie, nigdy nie mamy pewności co do jego przeszłości. Mimo wszystko, nieco wyższy względem ofert z innych placówek koszt samochodu nie oznacza, że jest on bliski wartości, jaką musielibyśmy zapłacić za nowy pojazd.

Doskonałe rozwiązanie dla wielbicieli aut jednego producenta

Szukając auta używanego w salonach, zawsze nakierowani jesteśmy na jedną markę. Fakt ten zdecydowanie odróżnia te placówki od komisów, w których do czynienia mamy z wieloma producentami i modelami. Każdy dealer specjalizuje się w określonej marce, dzięki czemu zna jej budowę od podszewki. Handlarze często sprowadzają różnego rodzaju auta wymagające naprawy, o których konstrukcji niekoniecznie mają pojęcie.

Będąc zwolennikami francuskiej motoryzacji, klienci wybierają się np. do salonu peugeota. Tam zostaje im przedstawiona pełna oferta pojazdów właśnie tej marki, a wybór opiera się głównie na wyposażeniu, estetyce i funkcjonalności. W komisach musimy raczej wybierać pomiędzy autem w lepszym, a gorszym stanie technicznym. Ma to ogromny wpływ na zakup pojazdu, będącego przecież sporym wydatkiem dla większości z nas.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!