Nowa Kia cee’d – polskie ceny

Nowa Kia cee’d spróbuje podbić rynek aut kompaktowych. Koreański producent podał już oficjalny cennik samochodu.

Zgodnie z oczekiwaniami, Kię cee’d będzie można mieć już za niecałe 50 tys. zł. Bogatsze wersje z mocnymi silnikami są sporo droższe.

Kia cee’d – na podbój klasy kompakt

cee’d w kombi po wakacjach

Nowy cee’d swój światowy debiut miał na tegorocznym  salonie samochodowym w Genewie. Na polski rynek kompakt wchodzi od razu w dwóch wersjach. Kombi można już zamawiać, ale dostępne będzie dopiero po wakacjach.

Tradycyjnie Kia proponuje cztery wersje wyposażenia – S/M/L/XL. Już najuboższy wariant – S – wyposażony jest m.in. w sześć poduszek powietrznych, wszystkie dostępne systemy bezpieczeństwa, radio CD/MP3 z USB i kierownicę wielofunkcyjną. Do manualnej klimatyzacji trzeba niestety dopłacić 3 500 zł (lub wybrać wyższą wersję wyposażenia). Na liście wyposażenia dodatkowego znajdują się m.in. system oszczędzania paliwa (ISG), elektrycznie regulowane fotele, czy dwustrefowa automatyczna klimatyzacja.

Jak zmienił się cee’d?

Nowy cee’d jest dłuższy i niższy od poprzednika. Nie zmienił się za to rozstaw osi. Nadwozie jest teraz bardzo aerodynamiczne. Współczynnik oporu powietrza to zaledwie 0,30. W ofercie znalazło się pięć nowych kolorów.

Silniki nowej Kii cee’d

1.4 DOHC, 1.6 GDI lub 1.4 CRDi, 1.6 CRDi

Jednostki napędowe ceed’a nie zmieniły się w znacznym stopniu. Producent zapewnia, że poddano je drobnym modyfikacjom, by ograniczyć spalanie. Jednostki benzynowe to tradycyjny 1.4 DOHC (100 KM) i 1.6 GDI (135 KM) z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Większy wybór mamy w dieslach – 1.4 CRDi (90 KM) oraz dwa warianty silnika 1.6 CRDi (110 lub 128 KM).

Kia szczególnie promuje najmocniejszą jednostkę wysokoprężną, podkreślając, ze średnie spalanie cee’da 1.6 CRDi może wynosić 4,1 l. Powodzeniem może cieszyć się także benzynowy 1.6 GDI, opcjonalnie dostępny z nową, dwusprzęgłową skrzynią biegów DCT (więcej).

Kia cee’d – cennik

Gwarancja cee’da

Atutem Kii cee’d jest gwarancja. Obowiązuje aż przez siedem lat lub 150 tys. km. Najtańszy cee’d – silnik 1.4 DOHC 100 KM, kosztuje 49 990 zł w podstawowej wersji wyposażenia. Za najtańszego diesla zapłacimy dokładnie osiem tys. zł więcej. Najmocniejszy diesel z najbogatszym pakietem wyposażenia XL kosztuje 85 490 zł. Kombi będą droższe o 3 000 zł w przypadku każdej wersji. Dopłata do skrzyni DCT (tylko 1.6 GDI) to 6 000 zł.

Cennik Kia cee'd

 

 Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!