Kolejny etap konkursu Abarth’a

Cała grupa 105 kierowców-amatorów z Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Luksemburga ukończyła właśnie drugi etap selekcji w konkursie talentów „Make It Your Race 2012„, inspirowanym przez markę Abarth, do którego zgłosiło się ponad 20 000 ambitnych fanów sportu motorowego.

Informacja: Fiat

AbarthUczestnicy drugiego etapu, wszyscy w wieku od 18 do 40 lat – spotkali się na torze wyścigowym Varano de’ Melegari (niedaleko miasta Parma), jako uczestnicy kursu sportowej jazdy samochodem w Akademii Jazdy Abarth’a. Mogli więc „sprawdzić się” za kierownicą Abarth’a 500, Abarth’a Grande Punto i Abarth’a 500 „Assetto Corse”, a pod nadzorem Gordona De Adamich’a udoskonalić swe umiejętności w ćwiczeniach z kontroli poślizgu na mokrej nawierzchni i utrzymania toru jazdy, czy też jazdy czysto wyczynowej. Szczególnie emocjonująca okazała się dla uczestników kursu jazda na czas za kierownicą pucharowego Abarth’a 500 „Assetto Corse”. Nieczęsto zdarza się tak pełen wrażeń dzień w niezwykłych samochodach pod okiem doskonałych instruktorów, których porad można było słuchać bez końca.

Był to także przedsmak kolejnego etapu konkursu dla 24 najlepszych, którzy powrócą do Varano z początkiem czerwca br. na prowadzony przez  Akademię Abarth’a kurs jazdy wyścigowej. Wtedy też nastąpi finalna selekcja szóstki kierowców, którzy otrzymają szansę uczestnictwa w kolejnych zawodach Abarth Trophy, rozgrywanych w sobotę 23 i niedzielę 24 czerwca 2012 na torze Franciacorta k/Brescii.

Każda ze 105 osób przyjęła pobyt w Varano z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem, doceniając możliwość poznania wielu aspektów i technik bezpiecznej jazdy, tak przydatnych w codziennym użytkowaniu własnego  samochodu. Jeszcze lepsze nastroje panowały wśród 24 „szczęściarzy”, mogących kontynuować wielką przygodę ze sportem samochodowym. Prezentacja finalistów nastąpi kolejno w sześciu odcinkach widowiska, które transmitowane będzie już od września br. przez sieci telewizyjne krajów, skąd pochodzą uczestnicy konkursu „Make It Your Race 2012„.

Informacja: Fiat


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!