Kopecky przegrał z Sordo

Najtrudniejszy, najdłuższy i najbardziej wyczerpujący – tak pokrótce można scharakteryzować czwarty rajd wchodzący w skład tegorocznej serii IRC. Jan Kopecký reprezentujący drużynę ŠKODA Motorsport (drużyna fabryczna) do mety dotarł na drugiej pozycji, po wspaniałej walce o zwycięstwo z Danim Sordo.

Informacja: Skoda

Tour de Corse 2012 Jan KopeckyAndreas Mikkelsen ze ŠKODA UK Motorsport, prowadzący fabryczną Fabię Super 2000, linię mety przekroczył jako piąty, co wystarczyło mu, by utrzymać się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej IRC. Kierowcy dwóch pozostałych Fabii Super 2000 zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce: Sepp Wiegand do mety przybył ósmy, a Hermann Gassner dziewiąty.

Po zakończeniu rajdu, Jan Kopecký powiedział: „To była jedna z najtrudniejszych rywalizacji w mojej dotychczasowej karierze. Nie rozpoczęliśmy zbyt dobrze, ale z upływem czasu zaczęło nam sprzyjać szczęście. Myślę, że świetnie poradziliśmy sobie zarówno podczas piątkowej, jak i sobotniej rywalizacji, błąd popełniliśmy tylko na jednym odcinku.”

„Dotarcie do mety na drugiej pozycji, tuż za najlepszej klasy kierowcą, który ma ogromne doświadczenie w Mistrzostwach Świata, a także pokonanie wielu znakomitych kierowców, daje powód do ogromnej satysfakcji” – dodał Kopecký.

Podobny w swojej formule do rajdów rozgrywanych w latach ’80. i ’90., tegoroczny Rajd Korsyki był ogromnym wyzwaniem logistycznym, ze względu na to, że był rozproszony po całej wyspie. Mnóstwo przejazdów, ponad 300 kilometrów odcinków specjalnych i ponad 750 kilometrów dojazdowych – i to wszystko w 3 dni – stanowiły prawdziwe wyzwanie, zarówno dla załóg, jak i całych drużyn.

Klasyfikacja IRC po czterech rajdach – kategoria kierowców:

1. Andreas Mikkelsen/Ola Floene 71 punktów
2. Jan Kopecký/Pavel Dresler 58 punktów
3. Juho Hänninen/Mikko Markkula 43 punktów

Informacja: Skoda


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!