Jaki samochód do 20 tys. zł wybrać? Dobry samochód w rozsądnej cenie

Rynek motoryzacyjny w naszym kraju jest szeroko rozwinięty. Często zastanawiając się nad wyborem auta używanego, wielu nabywców szacuje najpierw kwotę transakcji, a dopiero potem wybiera model auta. Zatem jaki samochód do 20 tys. wybrać, aby być w pełni zadowolonym?

Szeroka oferta aut do 20 tys. zł na rynku motoryzacyjnym

Podaż na samochody używane jest w naszym kraju bardzo duża. Na rynku motoryzacyjnym są dostępne zarówno samochody, które po raz pierwszy zostały kupione w polskim salonie jak i auta sprowadzone z zagranicy. Fala używanych pojazdów samochodowych z Niemiec, Holandii, Belgii czy Francji płynie do Polski nieustannie.

samochód za 20000 zł

Co prawda każdy potencjalny nabywca ma w czym wybierać, ale zakup samochodu do 20000 zł nie jest łatwy. Czasem do wyboru klienta jest kilkaset aut w tej samej cenie, z tego samego rocznika oraz z podobnym przebiegiem, więc nic dziwnego, że osoba zainteresowana zakupem często dostaje niemalże zawrotu głowy.

Podczas wyboru używanego samochodu warto wziąć pod uwagę takie istotne informacje jak:

– awaryjność auta,
– średnie spalanie,
– dostępność i cena części zamiennych
– dostępność serwisu
– popularność i opinie o marce

Z obserwacji rynku samochodowego wynika, że za 20 tys. zł. można zakupić auto jeszcze niezbyt stare oraz w dobrym stanie technicznym.

Samochody używane w cenie 20 tys. zł – w jakie warto zainwestować?

Za kwotę 20 tysięcy złotych można kupić w dobrym stanie pięcio – letnie auto segmentu B, atrakcyjny 7-letni kompakt, vana z 2008 roku, czy też kilkunastoletni samochód sportowy. Wybór jest naprawdę ogromny.

Auta z tego przedziału cenowego cieszą się największym wzięciem na rynku wtórnym, co ma zarówno swoje plusy jak i minusy. Z jednej strony budżet taki pozwala na zakup samochodu, który jeszcze przez kilka lat nam niezawodnie posłuży, natomiast z drugiej sytuację tę często wykorzystują nieuczciwi handlarze i oferują modele z cofniętymi licznikami oraz po poważnych kolizjach. Zatem podczas zakupu koniecznie trzeba wszystko dokładnie sprawdzić oraz kierować się trzeźwością umysłu oraz zdrowym rozsądkiem.

Wśród wielu marek warta zainteresowania jest japońska honda Jazz. Trzecia generacja tego auta była produkowana w latach 2008-2014. Wielu miłośników japońskich samochodów uważa że honda Jazz jest jednym z najładniejszych samochodów klasy miejskiej na rynku motoryzacyjnym.

Charakteryzuje się ona ponadczasową i dynamiczną sylwetkę, bezawaryjnym silnikiem benzynowym oraz solidnie wykonanym wnętrzem. Na zakup takiej hondy o mocy silnika 1.2 trzeba przeznaczyć trzeba około 20 tysięcy złotych. Co ważne w tym przedziale cenowym można znaleźć na rynku samochodowym auta z polskich salonów, które posiadają w pełni udokumentowaną historię przebiegu.
Nieco mniej niż dwadzieścia tysięcy złotych wystarczy na zakup hondy Jazz poprzedniej generacji. Co prawda nie jest to już tak atrakcyjny model, ale nie powinien on sprawiać zbyt dużo kłopotów pod względem mechanicznym.

Wybór samochodów w tym przedziale cenowym jest ogromny, zatem przy zachowaniu odpowiedniej czujności można zakupić samochód w dobrym stanie, który posłuży nam jeszcze przez kilka lat.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!