Filtry sportowe – tuning auta ciągle w modzie

Przemyślany tuning samochodu podnosi atrakcyjność wizualną auta i charakter pojazdu. Dzięki odpowiednio dobranym filtrom powietrza i innym elementom można podnieść również funkcjonalność i komfort użytkowania samochodu. Są to jedne z najczęściej wymienianych części, by podkreślić sportowy charakter auta. Wymiana filtra powietrza na sportowy sprawia, że samochód może poruszać się sprawniej i efektywniej niż dotychczas. Dowiedz się więcej o filtrach powietrza i sportowym tuningu aut.

  1. Filtry sportowe do samochodów — co dają?
  2. Sportowe filtry powietrza do aut osobowych

Filtry sportowe

Sportowe filtry powietrza można zamontować w większości samochodów osobowych, które poddaje się tuningowi. Na tuning może zdecydować się zatem praktycznie każdy, komu zależy na tym, by podkreślić moc, zwinność i charakter auta. Tuningowi może być poddana dowolna marka samochodu, dlatego jeśli marzy Ci się szybki wóz z dużą mocą silnika i stylowym wyglądem, dowiedz się więcej o sportowych filtrach powietrza i nie tylko.

Filtry sportowe do samochodów — co dają?

Bez względu na to, ile koni mechanicznych kryje się pod maską Twojego samochodu, możesz zdecydować się na jego tuning. Wystarczy, że wymienisz kilka części, a auto będzie  szybsze i sprawniejsze. Filtr powietrza — w tym sportowy — odpowiada za filtrację powietrza w samochodzie. Element służy do oddzielania piasku, kurzu, owadów i innych zanieczyszczeń powietrza w czasie jazdy. Dzięki temu do silnika dociera czyste powietrze bez substancji, które mogą doprowadzić do uszkodzenia silnika lub jego szybszego zużycia. Filtry sportowe pomagają uzyskiwać większe osiągi jednostki napędowej, dlatego w przypadku tuningu auta osobowego są często wymieniane jako jedne z pierwszych, by uzyskać bardziej sportowy charakter samochodu.

Sportowy dolot powietrza do silnika sprawia, że jednostka napędowa pracuje z wysoką wydajnością przy dużym obciążeniu. Zabrudzenia unoszące się w powietrzu podczas jazdy po bezdrożach i szybkiego poruszania się po torach wyścigowych nie docierają do jednostki, co sprawia, że części takie jak filtr sportowy zapobiegają spadkom mocy, awariom i innym problemom na trasie. Zwłaszcza polecane są tutaj filtry sportowe K&N.

Rozwiązanie w postaci wymiany filtra powietrza nie wymaga ponoszenia dużych kosztów. Tuning tego typu ma przystępną cenę, gdyż niektóre filtry kosztują niewiele ponad 100 złotych. Tylko tyle wystarczy, by zmienić sposób pracy jednostki napędowej i wydobyć z niej maksymalną moc. Filtry wykonane z solidnych materiałów służą długo, dlatego nie wymagają częstej wymiany, nawet gdy kierowca prezentuje sportowy styl jazdy.

Sportowe filtry powietrza do aut osobowych

Sportowe filtry powietrza może założyć niemalże każdy amator szybkich samochodów, który chce, by jego auto jeździło zwinnie i dynamicznie. Zwiększenie mocy silnika w stosunku do standardowej mocy danego modelu jest możliwe bez ponoszenia dużych wydatków, dlatego w przypadku tuningu nie trzeba się zupełnie ograniczać. Wystarczy kilka drobnych zmian, a auto będzie przynosić jeszcze więcej przyjemności z jazdy w sportowym stylu.

Sportowe filtry powietrza do silnika to nie jedyna forma tuningu samochodu, ponieważ tuning może dotyczyć wielu elementów samochodu — nie tylko filtrów. Wiele osób szuka miejsca, gdzie może kupić części samochodowe, ale nie zawsze jest to proste. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, dostępnym między innymi w internetowym sklepie motoryzacyjnym https://intercars.pl/, możemy szybko i łatwo znaleźć sprawdzone produkty, które oferują najwyższą jakość. Duży wybór elementów do tuningu w dobrej cenie sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś do swojego auta.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!