Filtry klimatyzacji – co musisz o nich wiedzieć?

Za komfort jazdy oraz samopoczucie kierowcy odpowiada m.in. układ klimatyzacji. Jego zadaniem jest osuszanie oraz schładzanie powietrza wewnątrz auta. Jednak aby klimatyzacja mogła działać poprawnie, wyposażona musi być w sprawne filtry.

Filtry kabinowe

Filtr kabinowy ma ogromny wpływ na komfort podczas jazdy autem. Jego zadaniem jest filtracja powietrza, które tłoczone jest poprzez wentylację do wnętrza samochodu. Filtr kabinowy skutecznie chroni wnętrze auta przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Dzięki temu w samochodzie jest cały czas czyste powietrze. Ważne jest jednak, aby filtr kabinowy był wysokiej jakości. Takie produkty oferuje choćby sklep eFiltry.pl. Filtr wysokiej jakości to gwarancja oczyszczenia bardzo dużej ilości powietrza z kurzu, pyłków czy zarodników bakterii. Co ważne, dobry filtr kabinowy skutecznie redukuje wszelkie nieprzyjemne zapachy.

Wybór filtra kabinowego

Filtr kabinowy wymieniany powinien być co pół roku. Wynika to z dużej ilości zanieczyszczeń krążących w powietrzu. Na zużycie filtra kabinowego duży wpływ ma to w jaki sposób eksploatuje się samochód. Dlatego ważne jest, aby systematycznie sprawdzać stan filtra. Jedną z oznak, że z filtrem coś może być nie tak jest częste parowanie przedniej szyby. Innymi oznakami mogą być nieprzyjemny zapach oraz słaba praca dmuchawy. Jak wspomniano, wybierając filtr kabinowy przede wszystkim postawić należy na jakość. Konkretnie mowa tu materiałach, z którego filtr został wykonany. Dobrym rozwiązaniem może być wybór filtra z węglem aktywnym. I pamiętać trzeba, aby tego typu elementy kupować w renomowanych sklepach, jak np. sklep eFiltry.pl.

Osuszacz klimatyzacji

Drugim bardzo ważnym elementem w układzie klimatyzacji jest osuszacz. Element ten odpowiada za wychwytywanie z czynnika roboczego klimatyzacji wilgoci. Ta bowiem mogłaby uszkodzić układ klimatyzacji. Jeśli zauważy się jakiekolwiek objawy słabszej pracy klimatyzacji, należy sprawdzić stan osuszacza i w razie potrzeby dokonać wymiany. Filtr osuszacza posiada wziernik. Za jego pomocą sprawdzić można stan osuszacza. Jeśli zauważy się jego zużycie, wówczas należy dokonać wymiany. Filtr osuszacza wymieniany powinien być mniej więcej co 2 lata. Dzięki temu można mieć pewność, że działa on poprawie, a tym samym poprawnie działa cały układ klimatyzacji. Dobrej jakości osuszacze także oferuje sklep eFiltry.pl. Kupując filtry klimatyzacji uwagę zwracać należy przede wszystkim na jakość tych elementów, a nie ich cenę. Nie są to bowiem podzespoły, na których warto oszczędzać.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!