Dlaczego warto szukać nowego samochodu wśród tych, które są dostępne od ręki?

Decydując się na zakup nowego samochodu z salonu, bardzo często stajemy przed wieloma trudnymi decyzjami, które musimy podjąć. Jedną z nich jest częsty dylemat, czy kupić auto dostępne od ręki, czy jednak konfigurować je zgodnie z naszymi oczekiwaniami i potrzebami. Jest to bardzo szeroka i złożona kwestia, jednak w dzisiejszym artykule postaramy się przekonać naszych czytelników, że zakup auta dostępnego od ręki, może być bardzo dobrą alternatywą. Zapraszamy do dalszej lektury!

Zalety zakupu używanego samochodu od dealera

Korzystniejsza oferta

Przeglądając oferty samochodów dostępnych „na placu” u danego dealera, bardzo często możemy mieć wrażenie, że są one bardziej korzystne finansowo, niż w przypadku wybrania pojazdu z konfiguratora. Jest to często wynikiem tego, że gotowe pakiety lub konfiguracje wysyłane do dealerów, mają za zadanie rozładowanie kolejki wśród oczekujących na swoje wymarzone auto. W ten sposób sprzedawcy chcą zachęcić klienta do kupna gotowe auta, które może odebrać w ciągu maksymalnie kilku dni, a nie przechodzić przez całą procedurę związaną z konfigurowaniem, zamawianiem i oczekiwaniem na samochód. Właśnie dlatego, czasem mamy do czynienia z ofertami, gdzie auta dostępne od ręki są wyraźnie tańsze od tych, które zostaną dla nas stworzone na zamówienie.

Krótki czas oczekiwania

Jest to bardzo istotny parametr dla wielu kierowców. Skonfigurowanie, zamówienie i oczekiwanie na nowe auto, to często czas nawet kilkunastu miesięcy. Jeśli zależy nam na jak najszybszym otrzymaniu samochodu, to teoretycznie pozostają nam auta z drugiej ręki. Salony oraz dealerzy wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i przygotowują konkretną ofertę aut, które są dostępne w stałej sprzedaży. W ten sposób osoba, dla której możliwość szybkiego wyjechania nowym autem z salonu jest bardziej istotna, niż możliwość konfiguracji, to może być to świetną alternatywą.

Duży wybór aut dostępnych od ręki

Ile kosztuje nowe BMW X5?

Wbrew pozorom, wybór auta dostępnego od ręki wcale nie musi stanowić dla nas dużego ograniczenia. Sprzedawcy trzymają w swoich salonach bardzo duże liczby aut, które są dostępne w sprzedaży. W ten sposób niemal każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie, a jednocześnie nie musi tworzyć dedykowanej konfiguracji. Im większa jest pula aut dostępnych w salonie oraz im większa jest ich różnorodność, tym większa szansa na możliwość szybkiej transakcji.

Możliwość sprawdzenia danego egzemplarza

Konfigurując samochód przez stronę internetową lub przy wsparciu sprzedawcy, jesteśmy zmuszeni czekać na gotowy produkt, którego wcześniej nie jesteśmy w stanie przetestować, czy nawet dokładniej obejrzeć. Jeśli decydujemy się na zakup auta dostępnego od ręki, to ta sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Możemy poprosić sprzedawcę o możliwość oględzin wybranego egzemplarza, co pozwala na dokładniejsze zweryfikowanie, czy wybrany poziom wyposażenia oraz konfiguracja jest dla nas wystarczająca.

Jest to więc świetne rozwiązanie dla tych, którzy jeszcze nie do końca są przekonani do wyboru danego modelu lub danej konfiguracji. Jeśli właśnie przeglądacie auta dostępne od ręki Gdańsk, to koniecznie zapoznajcie się z ofertą Citroena, czyli salonu wchodzącego w skład Grupy Zdunek.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!