Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach komunikacyjnych przed ich wyborem?

Ubezpieczenia komunikacyjne chronią posiadaczy pojazdów na wypadek szkody związanej z ich ruchem, chociaż nieprzewidziane zdarzenia mają miejsce również w trakcie postoju samochodu. Polisa OC chroni przed poniesieniem wysokich kosztów finansowych wynikających z naprawy zaistniałej szkody, która należy do sprawcy zdarzenia. Co jeszcze warto wiedzieć o ubezpieczeniach komunikacyjnych?

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach komunikacyjnych przed ich wyborem

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych

Polisy komunikacyjne możemy podzielić na dwie grupy – obowiązkowe i dobrowolne. Do polis obligatoryjnych zalicza się ubezpieczenie OC, które musi wykupić właściciel pojazdu zarejestrowanego na terenie naszego kraju. Decyzja o zakupie polisy dobrowolnej należy do posiadacza samochodu. Do tej kategorii zaliczamy ubezpieczenie Autocasco (AC), Assistance oraz ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Polisy komunikacyjne mogą obejmować również ubezpieczenie szyb i opon pojazdu.

Kilka słów o obowiązkowej polisie OC

Polisa OC to obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jej celem jest zabezpieczenie właściciela samochodu w razie zaistnienia szkody wyrządzonej innym użytkownikom ruchu. Brak ubezpieczenia OC grozi posiadaczowi samochodu karą finansową, a konieczność jego posiadania wynika z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Wybór towarzystwa ubezpieczeniowego w tym zakresie należy do posiadacza pojazdu, ale warto pamiętać, że zakres ochrony w tej polisie jest określony przepisami. Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest najlepszą formą zabezpieczenia właściciela pojazdu przed rekompensatą za wyrządzoną szkodę.

Autocasco – czy warto je wykupić?

Autocasco (AC) ma na celu ochronę mienia, czyli pojazdu mechanicznego przed jego utratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. Polisa zabezpiecza właściciela przed pokryciem kosztów naprawy pojazdu będącej skutkiem stłuczki, wandalizmu, pożarem czy działaniem żywiołów. To idealne rozwiązanie dla posiadaczy drogich czy też nowych samochodów.

NNW i Assistance – czy są potrzebne?

Ubezpieczenie NNW i Assistance to opcja dla osób, które chcą sobie zapewnić dodatkową pomoc finansową w razie wypadku lub wsparcie w sytuacji awarii lub stłuczki samochodu. Ubezpieczeniem NNW zostaje objęty zarówno kierowca pojazdu, jak i jego pasażerowie. Polisa gwarantuje wypłatę świadczenia w razie doznania uszczerbku na zdrowiu lub śmierci osób znajdujących się w pojeździe. Wsparcie finansowe jest wypłacane również wtedy, kiedy do utraty zdrowia lub śmierci dojdzie w wyniku wsiadania lub wysiadania z pojazdu, naprawy pojazdu bądź jego obsługi. Polisa NNW chroni kierowcę i pasażerów na terenie całej Europy. W ramach Assistance kierowca może liczyć na wsparcie w postaci pokrycia kosztów pomocy drogowej w sytuacji wystąpienia awarii lub szkody całkowitej. Assistance obowiązuje wyłącznie na terenie Polski.

Ubezpieczenia samochodowe Warszawa – kompleksowa ochrona pojazdu z Eurofinance

Multiagencja Eurofinance łączy w swojej ofercie polisy komunikacyjne kilkunastu firm ubezpieczeniowych. Agenci dobierają ubezpieczenie samochodowe w Warszawie, które będzie idealną odpowiedzią na potrzeby klienta. Wieloletnie doświadczenie multiagencji jest gwarancją doboru najkorzystniejszego rozwiązania oraz skutecznej opieki nad klientami. Co ważne, klient może podpisać umowę ubezpieczenia bezpośrednio w jednym z oddziałów Eurofinance lub wygodnie umówić się w dowolnym miejscu na spotkanie z mobilnym agentem.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!