Co należy zrobić w przypadku kolizji drogowej w stolicy?

Warszawa to stolica polski i jedno z największych miast, gdzie codziennie dochodzi do wielu kolizji, wypadków czy zwyczajnych awarii samochodów, co nie zawsze jest uzależnione od kierowców. Wiele wskazuje na to, że najczęstszą przyczyną wyżej wymienionych zdarzeń jest pośpiech i roztargnienie, zwyczajna nieostrożność na drodze. Także warunki atmosferyczne mają zdecydowany wpływ na to czy dojdzie na drodze do nieprzyjemnego zdarzenia losowego, jakim może być stłuczka bądź wypadek drogowy. Jeżeli jesteśmy kierowcą i często poruszamy się po warszawskich drogach, doskonale wiemy jak ważna jest nawet nadmierna ostrożność, która może uchronić nas przed nagłym wypadkiem czy kolizją. Kiedy jednak dojdzie do wypadku samochodowego na drodze, najważniejsza jest właściwa pomoc. Warto także znać różnice pomiędzy kolizją drogową a wypadkiem, aby umieć się właściwie zachować w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia na drodze.

Co należy zrobić w przypadku kolizji drogowej w stolicy

Różnice między wypadkiem a kolizją drogową

Po pierwsze zastanówmy się jakie są różnice między wypadkiem a kolizją drogową. To najważniejsza kwestia, aby udzielić odpowiedniej pomocy. Wypadek drogowy to zdarzenie w którym oprócz pojazdów ucierpieli także ludzie. Wtedy potrzebna jest nie tylko pomoc drogowa, ale również warto wezwać karetkę, aby na miejscu oceniła powagę sytuacji. Natomiast kolizja drogowa dzieje się wtedy, gdy uszkodzone zostają jedynie pojazdy, a także rzeczy znajdujące się w pojazdach. W takiej sytuacji najczęściej wystarczy wezwać pomoc drogową, czasem konieczne bywa także wezwanie patrolu policyjnego. Od tego w jakim stanie są pojazdy po wypadku czy kolizji, będzie zależało czy będzie potrzebna dodatkowo laweta warszawa, czy pojazdy będą mogły samodzielnie odjechać z miejsca zdarzenia.

Co należy zrobić w przypadku kolizji drogowej bądź wypadku?

Kiedy już wiemy, że zdarzenie na drodze zalicza się do kolizji drogowej, a nie wypadku, należy odpowiednio zabezpieczyć pojazd. Włączyć światła alarmowe i postojowe, ustawić trójkąt w odpowiedniej odległości od pojazdu i wezwać odpowiednią pomoc. Jeżeli zdarzenie ma miejsce na mało ruchliwej drodze lokalnej, możemy wezwać znajomego do pomocy przy holowaniu pojazdu. Jeżeli jednak kolizja nastąpiła na drodze ekspresowej bądź autostradzie, konieczna będzie laweta Warszawa.

Jeżeli natomiast na drodze dojdzie do wypadku samochodowego, oprócz zabezpieczenia miejsca zdarzenia poprzez prawidłowe oznakowanie własnego pojazdu, trzeba przystąpić do pierwszej pomocy i wezwania pogotowia ratunkowego. Nawet niewielkie zadrapania bądź zwykłe uderzenie w głowę może prowadzić do większych konsekwencji, dlatego w przypadku jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu, osoba poszkodowana powinna zostać obejrzana przez lekarza. Powinniśmy wiedzieć, jak zachować się w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia losowego na drodze, aby właściwie zabezpieczyć teren kolizji bądź wypadku i odpowiednio zareagować przy udzielaniu pomocy osobom poszkodowanym.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!