Citroen DS4 Racing

Rajdowa dominacja Citroëna w cyklu WRC trwa już bardzo długo, ale do tej pory w ofercie francuskiej marki brakowało modeli, które byłyby w stanie w uczciwy sposób nawiązać do jej sukcesów w sporcie wyczynowym. Po udanych modelach linii  DS, przy okazji nadchodzącego salonu samochodowego w Genewie Citroen prezentuje najnowszy prototyp – model DS4 Racing Concept.

Citroen DS4 Racing – jeszcze szybszy DS

Citroen DS4 RacingKoncept stawia na agresywną i sportową stylistykę. Jego zawieszenie zostało obniżone o 35 mm w stosunku do wersji seryjnej, rozstaw kół poszerzony o 55 mm z przodu i o 75 mm z tyłu. Wersja Racing charakteryzuje się takimi dodatkami jak dyfuzor powietrza, osłona przedniego zderzaka, zmieniony dolny pas nadwozia i poszerzone błotniki oraz 19-calowe felgi.

Silnik 1.6 256 KM w nowym DS4 Racing

Citroen DS4 RacingTurbodoładowany silnik o pojemności 1.6 l rozwija moc 256 KM i przyspiesza do „setki” w czasie krótszym niż 6 s., zachowując przy tym ograniczony poziom emisji CO2.
Podwozie i układ jezdny również uległy zmianie, układ hamulcowy posiada z przodu 4-tłoczkowe zaciski i specjalne tarcze o średnicy zwiększonej do 380 mm.

Citroen DS4 Racing – wersja produkcyjna już we wrześniu

Citroen DS4 RacingPremiera wersji produkcyjnej DS4 Racing powinna nastąpić podczas wrześniowych targów w Paryżu, a w sprzedaży auto pojawi się na początku przyszłego roku.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!