Wybieramy szampon do samochodu. Co należy wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Mycia auta to bardzo ważny proces podczas eksploatacji naszego pojazdu. Dlatego warto wykorzystywać do tego odpowiednie preparaty od sprawdzonego dostawcy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Dlaczego warto wybierać profesjonalne kosmetyki samochodowe?

O auto dbamy na różne sposoby. Regularny przegląd techniczny, wymiana oleju, czy innych zużytych elementów to tylko kilka z nich. Dbamy bowiem także o karoserię i felgi. Regularne mycie jest jedną z form pielęgnacji. Jeśli będziemy myć auto profesjonalnymi kosmetykami to jesteśmy w stanie przywrócić mu wygląd, który będzie cieszył oko nasze i sąsiadów. Dlatego po profesjonalne kosmetyki samochodowe powinniśmy udać się do sklepu motoryzacyjnego. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty sklepów internetowych zajmujących się auto detailingiem. W ten sposób, bez wychodzenia z domu, możemy przejrzeć setki produktów i wybrać te, które najbardziej będą odpowiadały naszym wymaganiom.

Aktywna piana – jaka ona działa?

Pierwszym ze środków, które posłużą nam do czyszczenia karoserii to aktywna piana. Jest to detergent wykorzystywany właśnie w branż motoryzacyjnej. Występuje ona w postaci mocno skoncentrowanego płynu, który posiada bardzo dużo aktywnych substancji czyszczących. W kontakcie z wodą dochodzi do intensywnie pienienia, które możemy wykonać ręcznie lub za pomocą myjki ciśnieniowej. Stosowanie aktywnej piany gwarantuje skuteczne czyszczenie karoserii, bez ryzyka jej uszkodzenia. Środek ten jest dostępny zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeśli chcemy, by efekt utrzymał się jak najdłużej, powinniśmy wybierać aktywną pianę z dodatkową zawartością nabłyszczaczy.

Szampon do samochodu – co warto wiedzieć?

Szampon do samochodu to podstawowy kosmetyk, jaki powinien znajdować się w naszym garażu. Wśród profesjonalnych produktów mamy do wyboru preparaty o kwaśnym i neutralnym pH. Pierwszy z nich przyda się do odtykania powłok ceramicznych i wosków. Jest on bezpieczny zarówno dla lakieru, jak i felg, uszczelek, czy szyb. Sprawdź tutaj ofertę jednego ze sklepów https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Mycie-samochodu_Szampony-samochodowe-435.html. Szampon do samochodu o neutralnym pH natomiast służy do regularnego mycia nawoskowanych samochodów. Dzięki temu możemy podbić efekt wizualny i cieszyć się nim zdecydowanie dłużej.

Ściereczka z mikrofibry ułatwi pracę

Idealnym uzupełnieniem wyposażenia będzie ściereczka z mikrofibry. Jest ona odpowiednia zarówno do stosowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Są one bardzo chłonne i sprawdzą się do czyszczenia szklanych powierzchni oraz elementów chromowanych. Ściereczka z mikrofibry posłuży nam także do polerowania auta, czy mycia samochodu. W tym miejscu dowiesz się więcej na ten temat https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Akcesoria-pomocnicze_Mikrofibry-i-scierki-460.html. Ściereczka z mikrofibry jest w pełni bezpieczna dla karoserii pojazdu, dlatego jest tak chętnie wybierana przez właścicieli samochodów. Warto więc o niej pomyśleć, gdy zamierzamy przystąpić do samodzielnego mycia naszego auta.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!