Woldzwagen i Szewrolet, czyli o błędach polskich internautów

Internauci, szukając interesujących informacji, często korzystają z wyszukiwarki. Jest ona skuteczna i pozwala w prosty sposób odnaleźć pożądane artykuły. Problem w tym, że nie zawsze wiemy, czego szukamy lub nie potrafimy tego poprawnie zapisać. Administratorzy portalu wiedzą wszystko o motoryzacyjnych błędach. Oto najczęściej przekręcane frazy.

Woldzwagen Szaron, czy Foldzwagen Golf?

,,Volkswagen” to jedno z najtrudniejszych słów w Internecie

Woldzwagen GolfOkazuje się, że nazwy samochodowych marek i modeli mogą sprawiać olbrzymie problemy. Zwłaszcza, gdy są niemiecko, czy anglojęzyczne. Niestety póki co nie mamy w Polsce liczącego się producenta samochodów. Gdyby nawet istniał, prawdopodobnie także nazywałby się…po angielsku. Nie trzeba jednak uczyć się języka, by za pomocą wyszukiwarki, znaleźć interesujące auto. Administratorzy portalu przyspieszenie.pl odnotowują interesujące frazy, po których następuje wejście na stronę. Szczególne kłopoty internautom sprawia, co zadziwiające, bardzo popularna w Polsce marka Volkswagen. Jedną z najczęściej wpisywanych fraz jest Woldzwagen. Bardziej ambitni wpisują Voldzwagen, bądź Wolkswagen. Najczęściej ten pierwszy, najbardziej kontrowersyjny wpis pojawia się oczywiście obok słowa Golf. O ile trudno zrobić błąd w tym drugim wyrazie, o tyle z innymi niż Woldzwagen Golf samochodami niemieckiego producenta jest już gorzej. Rodzinny van Sharan, to dla Polaków Szaran lub Szaron. Passat zazwyczaj występuje jako Pasat, by nie powielać niepotrzebnie literki ,,s”. Nie brakuje także zwolenników takich modeli jak Amrok, Wento, Sziroko, Bityl, czy Kadi. Najzamożniejsi wyszukują rzecz jasna Fetona (Phaeton).

Szewrolet Kamaro i Nisan Kaszkaj?

Japończycy i ich nieprzystępna nomenklatura

Nisan KaszkajInne marki także nazywają się dziwnie i z oczywistych przyczyn trudno poprawnie wpisać je w wyszukiwarkę. Chevrolet podpisuje się pompatycznie i po amerykańsku przez ,,ch” i ,,v”. Na szczęście znaleźć go można także wpisując Szewrolet lub Szawrolet. W ostatnich miesiącach najpopularniejszym modelem był Kamaro (Camaro), ale wielu ludzi poszukiwało także Aweo, czy Kruza. Nazwa Nissana Qashqaia jest skomplikowana chyba nawet dla samym pracowników japońskiego koncernu. Z tego powodu w polskim Internecie, crossover otrzymał nazwę Kaszkaj, która jest już tak popularna, że Nisan (nieprzypadkowy brak jednego ,,s”), powinien zastanowić się nad zmianą nazwy modelu sprzedawanego na polskim rynku. Trudne nazwy to specjalność japońskich koncernów. Sam Nissan ma w ofercie także modele takie jak: Dżuk (nie mylić z polskim Żukiem), Lif, Mikra, czy Paczfander. Lepsza nie jest Toyota, czy raczej Tojota i jej Jaris, czy Hiluks. Honda nazywa się przystępnie dla polskiego internauty. Za to jej najpopularniejszy model – Civic, doczekał się wielu konfiguracji. Sivic, Ciwik a nawet Siwik, to jedne z najczęściej wyszukiwanych fraz. Marka Mitsubishi, czyli po prostu Mitsubiszi słynie z kompaktowego Kolta i sportowo usposobionego Lansera, ale jednym z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę modeli jest Padżero (Pajero).

Hundai i jego mniej cenzuralna wersja

Hundai ix20Koreańskie marki, czyli Hundai i Kija (pomińmy Sanjonga) są coraz bardziej popularne w Internecie. Kontrowersje wzbudza najczęściej nazwa Hyundaia, który wpisywany jest w różnych konfiguracjach. Pal licho, gdy jest to Hjudaj. Gorzej, gdy internauta zamieni miejscami drugą i trzecią literę, co zdarza się niezwykle często. Na szczęście Koreańczykom szybko odechciało się wymyślania nietypowych nazw i większość swoich modeli oznaczają już konfiguracją liter i liczb. Najczęściej wyszukiwanymi Kijami (Kia) są Pikanto i Wenga. Nieco mniej popularne są Seed i Sporticz.

Daster i Reno

Opel Korsa

Reno FluensO francuskich autach mówi się o wiele łatwiej niż się pisze. Dlatego też w polskim internecie Renault i Peugeot znane są jako Reno i Peżot. Ten drugi najczęściej stosuje na szczęście nazwy liczbowe, ale Renault, no cóż. Modele Megan i Klio to dopiero początek, bo są także takie kwiatki jak Talia, Kango, czy nawet Fluens. Powstający we współpracy z Renault SUV Dacii, to po prostu Daster. Popularny w Polsce Opel, rzeszę fanów zdobył prostą w wymowie i piśmie Astrą. Ale z samochodami takimi jak Korsa, Vektra czy Meriwa jest już trochę trudniej.

Tanie samochody kradzione

Dacia Yeti, czy Skoda Duster?

Skoda JetiRównie często jak pomylone nazwy, internauci wpisują w wyszukiwarkę zastanawiająco dziwne zwroty. O ile poszukiwanie mebli motoryzacyjnych można jeszcze jakoś wyjaśnić, o tyle wpis ,,tanie samochody kradzione” może być już niepokojący. Mimo wszystko śmiemy wątpić, że ktoś kto właśnie ukradł auto i chce je szybko sprzedać, zamieszcza w Internecie ogłoszenie pod tak konkretną nazwą. Zawodowi kierowcy na stronach naszego portalu szukają odpowiedzi na pytanie ,,jak oszukać tachograf?„. Obiecujemy, że gdy tylko uda nam się rozgryźć to urządzenie, napiszemy o tym niezwłocznie. Wracając do pomyłek modelowych, jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz jest Dacia Yeti, czy też Jeti. Nie do końca wiadomo, o którego SUVa w tym przypadku chodzi. Dacia Duster i Skoda Yeti to solidne auta, ale gdyby skorzystać z sugestii internautów i połączyć je w jedno, projekt mógłby się stać prawdziwym hitem. To nie jedyna sugestia kooperacji tych dwóch marek. Często wyszukiwane są także Dacia Romster (Roomster) i Skoda Logan. Najlepiej sprzedającym się autem w Polsce jest oczywiście Skoda Oktawia. Wśród marek już nieistniejących, zapytania dotyczą najczęściej Deuu (Daewoo). Deuu Matiz, czy Lanos, Dełu Nubira, Daewo Tiko. Jaka szkoda, że te samochody odchodzą powoli w zapomnienie.

Wyszukiwanie ,,na szybko”

Mitsubiszi PadżeroRzecz jasna wierzymy, że większość wymienionych wyżej błędów wynika nie z niewiedzy, lecz po prostu z braku czasu i wpisywania fraz ,,na szybko” – bez głębszego zastanowienia. Statystyki odwiedzin mówią nam wiele o tym, czego oczekują od nas internauci. Mamy nadzieję, że na naszych stronach łatwo odnaleźć interesującą treść. Nawet wtedy, gdy nie jest się do końca pewnym, czego właściwie się szuka…

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!