VW Phaeton – inteligentna limuzyna

Jakość, styl i komfort podróżowania to cechy jednego z najbardziej ekskluzywnych samochodów niemieckich produkowanych przez Volkswagena w fabryce w Dresden. Nowy VW Phaeton będzie dostępny na rynku w Europie w czerwcu, a w Chinach w sierpniu.

Phaeton jest oferowany w dwóch wersjach rozstawu osi oraz dwoma wersjami tylnego siedzenia (trzy osobowa kanapa albo dwa oddzielne siedzenia).

Cały przód został przeprojektowany, w tym m. in. bi-ksenonowe reflektory z diodami LED. Równolegle nastąpiło wiele technicznych zmian, które wpływają na całokształt modelu.
Zmiany obejmują nowy system hamulcowy, Dynamic Light Assist (dynamiczna kontrola wiązki głównej – system adaptacyjnego oświetlenia wspomagany przez kamerę video), system nawigacji, który może na żądanie integrować wyświetlane dane online. Ponadto, dzięki przedniej kamerze Phaeton „widzi” znaki drogowe czy ograniczenia prędkości, które są wizualizowane na wielofunkcyjnym wyświetlaczu oraz na centralnym ekranie dotykowym. Po raz pierwszy system będzie rozpoznawał i wyświetlał oznaczenia nieprzejezdnych stref.

Nowy model będzie dostępny z trzema wersjami silników benzynowych o mocy od 240 KM do 450 KM: 6 – cylindrowy silnik benzynowy FSI z bezpośrednim wtryskiem o mocy 280 KM, 8 – cylindrowy o mocy 335 KM i 12 – cylindrowy o mocy 450 KM. W dieslu Volkswagen oferuje energooszczędny 6 – cylindrowy TDI o mocy 240KM, którego zużycie paliwa zostało zmniejszone z 9,0 do 8,51 na 100 km (co odpowiada 224 g/km CO2).

Nowy model do setki rozpędza się w 8,6 sekundy, a maksymalnie możemy go rozpędzić do 250 km/h.

Volkswagen Phaeton z silnikami FSI i TDI

Zespół projektowy dodał do pierwotnego wizerunku styl i nowy Phaeton stał się dzięki temu bardziej potężny i szerszy wygląd. W nowym design dominują poziome linie, a krata chłodnicy nie jest błyszcząco czarna, a chromowana. To wykończenie chłodnicy ma dominujący wpływ na wygląd nowego modelu Volkswagena Phaetona. Nowy projekt uzupełnia zderzak, osłona chłodnicy oraz stylizacja świateł przednich wyposażonych w technologię LED. Nawet przednie lampy przeciwmgielne świecą w technologii LED. Tylna część samochodu również została zmieniona, w tym tylny zderzak. Wnętrze nowego modelu jest eleganckie i kunsztowne. Stylizacja jest liniowa i ponadczasowa, a użyte materiały i ich jakość stanowią punkt odniesienia dla marek na całym świecie.

Możliwości indywidualnego dostosowywania w salonie są praktycznie nieograniczone, Volkswagen oferuje liczne opcje m. in. skórzana tapicerka z akcentami drewna, lodówka i niezliczona ilość systemów multimedialnych. Wyposażenie obejmuje również kierownicę multimedialną oraz system nawigacji (RCD 810 w standardzie urządzenia i RNS 810 jako opcja). Systemy, których funkcje obejmują 8-calowy ekran dotykowy, który stanowi urządzenie sterujące zarówno klimatyzację, jak i multimedia. Volkswagen oferuje, jako pierwszy na świecie, funkcję Google do wyświetlania mapy. Odpowiednie dane są ładowane przez telefon komórkowy za pomocą specjalnie skonfigurowanego serweru proxy. Wizualizacja na ekranie dotykowym jest podobna, jak w przypadku mapy Google „Satellite”. W Phaetonie, zdjęcia satelitarne wybranej trasy są uzupełniane według zaleceń systemu nawigacji.

Oprócz systemu kontroli wiązki głównej Phaeton posiada Side Assist (asystent zmiany pasa ruchu), Front Assist (system monitorowania otoczenia) oraz system kontrolujący poziom ciśnienia w oponach.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!