Nowy projekt Chevroleta „Drive to 2030”

Na organizowanej w Szanghaju wystawie World Expo GM i SAIC rozpoczną projekt „Drive to 2030”

General Motors (GM) i jego partner, Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC), 1 maja 2010 roku otworzą dla zwiedzających swój wspólny pawilon na organizowanej w Szanghaju wystawie Word Expo 2010. Zaprezentują swoje dotychczasowe doświadczenia, podkreślając przy tym przyszłość przyjaznej środowisku motoryzacji w ramach projektu „Drive to 2030”. Wśród pojazdów przyszłości prezentowanych w pawilonie SAIC-GM kluczową rolę odgrywać będą niedawno zaprezentowane koncepcyjne pojazdy EN-V (Electric Networked-Vehicle – samochody elektryczne podłączane do sieci).

Transport VIP-ów na Expo Chevroletem Voltem

Oczywiście na World Expo 2010 również zostanie pokazany Chevrolet Volt, produkowany przez GM samochód z napędem elektrycznym. Volt oraz napędzany ogniwami paliwowymi Chevrolet Equinox wykorzystywane będą przez Biuro Wystawy do przewożenia VIP-ów.

Kevin Wale, prezes i dyrektor zarządzający GM China powiedział: „My, czyli GM i SAIC, jesteśmy niezmiernie dumni z udziału w charakterze wyłącznego partnera motoryzacyjnego wystawy World Expo 2010 organizowanej w Szanghaju. Chcemy przedstawić wizję związaną ze stworzeniem lepszej przestrzeni życiowej na obszarach miejskich dzięki nowemu podejściu do osobistej mobilności. W naszym wspólnym pawilonie przedstawimy rozwiązania dotyczące wyglądu, prowadzenia, a nawet inteligencji pojazdów przyszłości.”

Pawilon SAIC-GM uznany za „najdoskonalszy budynek użyteczności publicznej”

Wystrój pawilonu SAIC-GM o powierzchni 6 000 metrów kwadratowych został zainspirowany przez sylwetkę samochodu oraz naturę. Spiralny kształt symbolizuje obietnicę i postęp, zarysowując drogę łączącą teraźniejszość z przyszłością. „Oko anioła”, 300-metrowy ekran LED, ma z daleka przykuwać uwagę zwiedzających targi Expo, dzięki wyświetlaniu ogromnie emocjonalnych filmów, obrazów oraz ciekawych informacji.

Pawilon SAIC-GM już zdobył nagrodę „Najdoskonalszego Budynku Użyteczności Publicznej” przyznawaną przez Stowarzyszenie Architektów Szanghaju podczas organizowanej dwa razy w roku imprezy wręczania nagród Architecture Creation Awards. Pawilon wybrany został spośród 212 zgłoszeń ze względu na unikalną koncepcję projektową oraz udogodnienia przyjazne człowiekowi i środowisku.

Wewnątrz pawilon podzielony został na strefę wstępną, główną i końcową. W strefie wstępnej odwiedzający zapoznają się z informacjami dotyczącymi transformacji miejskiej i rozwoju przemysłu motoryzacyjnego na przestrzeni ostatnich 20 lat. Będą mogli także przenieść się o 20 lat do przyszłości i zapoznać z nowymi wyzwaniami oraz rozwiązaniami przewidywanymi przez SAIC i GM. W strefie głównej zwiedzający będą mogli zasiąść w wyjątkowych ruchomych fotelach i obejrzeć film wyświetlany na otaczającym ich 38-metrowym ekranie. Zobaczą i poczują nieskończone możliwości, które będą oferowane przez pojazdy mechaniczne w roku 2030 i ich wpływ na zbliżenie ludzi. To z kolei prowadzić będzie do jeszcze większej niespodzianki, gdy wszystkie te wirtualne pojazdy pojawią się na scenie. W strefie końcowej zwiedzający będą mogli dokładniej przyjrzeć się pojazdom koncepcyjnym przedstawionym w filmie. Strefa zostanie podzielona na osiem sekcji: korytarz powitalny, węzeł komunikacyjny, miasteczko satelitarne, centralna dzielnica biznesu, strefa mieszkalna, okno na przyszłość, perspektywy przyszłości oraz sprzedaż pamiątek.

W dniu 1 maja 2010 Wystawa Światowa otwarta zostanie dla zwiedzających w nowo wybudowanym centrum wystawowym o powierzchni sześciu kilometrów kwadratowych znajdującym się w Szanghaju w Chinach. Po raz pierwszy w historii gospodarzem Wystawy Światowej będzie kraj zaliczany do rynków wschodzących. W okresie od maja do końca października ponad 200 państw i organizacji międzynarodowych gościć będzie około 70 mln zwiedzających. Temat wystawy – „Lepsze miasto, lepsze życie” – dotyczy wyzwań współczesnego świata i prezentuje wizjonerskie rozwiązania mające uczynić nasze życie lepszym.

Zwiedzający wystawę, którzy pragną odwiedzić pawilon SAIC-GM, mogą zarezerwować termin na miejscu lub wcześniej na oficjalnej stronie internetowej pawilonu pod adresem www.our2030.com. Pierwszeństwo będą mieć osoby, które dokonają rezerwacji online.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!