Mały Renault Twingo – duże plany

Za trzy lata będziemy mogli zobaczyć gotowe, nowe modele małego Renault Twingo. Dzięki francusko – niemieckiej współpracy zobaczymy go w dwóch wcieleniach: Campus i City.

Pierwsza, mniejsza wersja City będzie konstrukcyjnym następcą Smarta Fortwo. Co oznacza tylnonapędową platformę oraz 3-cylindrowe silniki, które będą pochodzić od Daimlera. Technologia zostaje po stronie Renault.

Drugie wcielenie – Campus – będzie samochodem dla czterech osób. Auto zachowa przedni napęd i pojawią się silniki 1,2 i 1,5l. Będzie on większy od wersji City, ale oby dwa będą nadawały się do jazdy w mieście.

Zarówno wersja Campus, jak i City będą dostępne również w wersji elektrycznej z bateriami litowo-jonowymi, które mają zapewnić do 120 km zasięgu.

Nowe Twingo jakością powinien dorównywać VW Polo, a nowoczesny design będzie jeszcze bardziej widoczny i na pewno zwróci uwagę klientów.

Ceny nowych modeli powinny być mniejsze ze względu na większą ilość egzemplarzy i na pewno będą atrakcyjne dla młodych nabywców.

Zdjęcia: Autobild.de


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!