Lipsk 2012: BT Design ETAPE Concept – w sam raz dla kibica

Ile razy marzyliście o małym samochodzie typu pick-up, do którego przed arcyważnym meczem swojej drużyny moglibyście spakować niezbędny ekwipunek (czyt. telewizor, trochę drewna, skrzynkę… napojów i inny niezbędny prowiant) i wyruszyć nim np. za miasto, na działkę do kolegi? Czeski tuner BT Design zaprezentował na targach w Lipsku koncepcyjny model ETAPE, który z pewnością przypadłby do gustu każdemu kibicowi.

ETAPE ma „twarz” Yeti

Z pewnością koncepcyjny pick-up firmy BT Design (organizacji zależnej od firmy Benet Automotive, która współpracuje bezpośrednio ze Skodą) jest jedną z gwiazd tegorocznego Salonu Samochodowego w Lipsku. Czeskie stoisko jest oblegane przez widzów i dziennikarzy motoryzacyjnych. W sumie nie ma się czemu dziwić, bo koncept wzbudza pozytywne emocje i niewątpliwie wpada w oko. Jako baza do stworzenia nietuzinkowego prototypu o nazwie ETAPE posłużył model Yeti. Spece z BT Design odpowiedzialni za ten projekt twierdzą, że z oryginału zachowała się jedynie maska, a cała reszta to ich własny, autorski pomysł i wykonanie.

ETAPE = Yeti z „plecakiem”

Kiedy patrzymy na czeski koncept od przodu, nie sposób nie pomylić go z modelem Yeti, na którym bazuje. Inaczej sprawa wygląda jeśli przyjrzymy się linii bocznej ETAPE. Z pięciodrzwiowego, rodzinnego crossovera, inżynierowie z BT Design stworzyli bowiem dwudrzwiowego pickupa. Dowodzi to temu, że przy głowie pełnej pomysłów, połączonej ze szczyptą wyobraźni i solidną porcją gotówki, nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania. W ETAPE druga para drzwi została zastąpiona przestrzenią bagażową, zaś całe nadwozie zyskało specjalny body kit, który je poszerzył. Auto „stoi” na efektownych, dużych obręczach z lekkich stopów i o niskim profilu, więc na naszych polskich, dziurawych drogach ciężko by się nim poruszało.

ETAPE kibicuje… Polsce!

Nie wiadomo czy to tylko zbieg okoliczności, czy też może Czesi z BT Design są w konflikcie ze swoją kadrą narodową i  mają zamiar kibicować Polsce podczas Euro 2012, ale cały środek ETAPE wykończono na… biało-czerwono. To bardzo pozytywny dla naszych kibiców akcent. Chociaż warto zaznaczyć, że tak wnętrze, jak i nadwozie i felgi mogą być wykończone w dowolnym kolorze.

Josef Zajicek – dyrektor BT Design powiedział: „Chcemy inspirować zarówno pojedynczych klientów jak i wielkie koncerny. Naszym celem jest sprowokowanie jeszcze większego zapotrzebowania na indywidualizację samochodów, zarówno przez użytkowników jak i producentów.”

ETAPE tylko jako prototyp?

Światowa premiera ETAPE odbyła się podczas trwających do niedzieli targów w Lipsku. Nie chcemy być złymi prorokami, ale wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że ten świetnie wyglądający koncept pozostanie jedynie prototypem i nie zostanie wprowadzony do produkcji seryjnej. Jeśli więc chcielibyście zobaczyć na żywo odważną ewolucję Yeti w nowym wydaniu, to jedyną szansą na to jest udanie się w najbliższy weekend w podróż do Lipska. Jednak wydaje nam się, że jeśli dziś w meczu Polska – Grecja padnie wynik o jakim marzy każdy kibic, to świętowanie może okazać się ważniejsze…

źródło: www.bt-design.cz


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!